Burası Yılan Adası Değil, Yılan Pınarı

0
2395

Burası Yılan Adası Değil, Yılan Pınarı! Hakkari’nin Yüksekova ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan ‘Yılan Pınarı bölgesinde sürü halinde güneşlenen yılanlar, Brezilya’nın Yılan Adası’nı andırıyor.

1.

Havaların ısınmasıyla çiftleşmek için gün yüzüne çıkan yılanlar ise tamamıyla zararsız. İlçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Yürekli köyündeki ‘Yılan Pınarı’ bölgesinde yılanların sürü halinde güneşlenmesi görenleri hem korkutuyor bununla birlikte şaşırtıyor.

2.

Yol boyu sürü halinde bulunan yılanlar, Brezilya’nın ‘Yılan Adası’nı andırıyor. Sıcak havayla beraber ortaya çıkmaya başlamış olan yılan sürüleri, görenlerin ilgisini çekiyor.

3.

Bölgedeki yılanların zararsız bulunduğunu anlatım eden Yürekli Köyü Muhtarı Mahir Gündüz, “Özellikle her sene olduğu şeklinde havaların ısınmasıyla yılanlar çiftleşme dönemiyle buralara akın ediyor.” “Gördüğümüz şeklinde yılanlar üst üste görülmeye başlandı. Yıllardır burada yılanlar var.

4.

Bizim bir ricamız var. Özellikle bu taraflara gelen vatandaşlara, yol boyu yılanlar çıkmış ve sürü halinde olabilirler fakat hiç zarar vermiyorlar. “Hepsi zararsız ve su yılanıdır. Onun için kimse onları öldürmesin” uyarısında bulundu.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz