Ana SayfaHayvanlarHayvanlar Gibi Çiftleşsek, Nasıl Görünürdük?

Hayvanlar Gibi Çiftleşsek, Nasıl Görünürdük?

Hayvanlar Gibi Çiftleşsek, Nasıl Görünürdük? Dünyada tüm canlıların davranışları kendine özel, peki bazı davranışlar değişse nasıl olurdu? Mesela köpekler insan gibi yürüse yada insanlar köpek gibi davransa. İşte meraklı birisi de ya insanlar hayvanlar gibi birleşseydi demiş ve ortaya neler çıkmış bakın...

1. Solucan gibi olsaydık

Hayvanlar Gibi Çiftleşsek

Solucanların dış cinsel organları yoktur ama içerisinde spermlerin yer aldığı cinsel gözenekleri vardır. Doğurganlık bezleri boşalma ihtiyacı duyduğu zaman yalnızca içgüdüsel olarak tahrik olan solucanlar, şeritlerini bir araya getirecek ve öylece kalmalarını sağlayan bir pozisyon arayışı içerisine girerler.

2. Fener balığı gibi olsaydık

Erkek fener balığı çiftleşmek için dişi fener balığının üzerinde yaşamaya başlıyor. Erkek dişiyi döllediğinde birbirlerine tam olarak yapışıyorlar. Erkek fener balığı dişinin üzerine yapışık bir haldeyken, yavaş yavaş yok olmaya başlıyor. Birbirlerinin içine geçmişler gibi görünse de, aslında erkek fener balığı, dişi tarafından öğütülüyor.

3. Yusufçuk gibi olsaydık

Yusufçuk böcekleri genellikle uçarak çiftleşirler. Ayrıca Yusufçuk böceklerinin dişisi, çiftleştikten sonra erkek yusufçuk böceğinin kafası ile beslenir. Bu yüzden tüm erkek Yusufçuk böcekleri hayatları boyunca sadece 1  defa çiftleşebilirler.

4. Sümüklü böcek gibi olsaydık

Sümüklü böceklerde üreme, çiftlerin yüz yüze gelmesiyle başlar.

5. Daha geniş liste için aşağıda bağlantıya gidebilirsiniz

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar