Yüzlerce Geyiği Para İçin Öldüren Avcıya Verilen Zekice Ceza

0
2617

Ülkemizde hâlâ hayvanlara yapılan kötülükler hak ettiği cezayı bulamazken ABD’den gülümseten bir haber geldi. Yüzlerce geyiği katleden David Berry Jr, hapis cezasının yanı sıra çok daha zekice bir ceza daha aldı. Hatta birçok insana göre buna ceza demek hiç adil değil. Ancak geyikleri katleden biri için vicdan azabı çekebileceği bir ceza olabilir elbette…

Türkiye’de her gün bir başka hayvana uygulanan şiddet haberiyle uyanırken ABD’den hayvanlara zarar verenlerin hak ettiği cezayı bulduğu güzel bir haber geldi.

ABD’nin Missouri eyaleti tarihin en büyük yasa dışı av davasına şahit oldu. Hâkim karşısında ise David Berry Jr. vardı. Babası ve kardeşiyle tutuklanan Berry’nin 10 yıldır geyikleri avladığı tahmin ediliyor.

Üstelik vahşice katlettiği geyiklerin başlarını kesip aldıktan sonra bedenlerini ormanın içinde çürümeye terk ediyor.

Berry’nin şimdiye kadar Missouri’nin güneyindeki tarlalarda ve ormanlarda yüzlerce geyik öldürdüğü tahmin ediliyor. Bu vahşi katliamın arkasında ise elbette para kazanma hırsı var.

Ancak her ne kadar para için yapsalar da uzmanlar bu vahşiliğin ardında ego ve kendini kanıtlama çabası olduğunu düşünüyor.

Mahkeme ise Berry’ye 1 yıl hapis cezası verdi. Ancak bu yeterli değildi. Berry’nin bunun nasıl vahşice bir şey olduğunu anlaması gerekiyordu.

Hâkim 1 yıllık hapis cezasının yanı sıra David Berry Jr’ın ilki 23 Aralık’ta olmak üzere ayda en az bir kez, annesi avcılar tarafından öldürülen Bambi filmini izlemesine karar verdi.

Yavru karaca Bambi’nin annesinin ölümünün ardından yaşadıklarının anlatıldığı ve birçok çocuk için travmatik olan bu 1942 yapımı film Berry üzerinde etkili olabilir mi?

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz