Sinek Kovucu, Yaz Sıcaklarından Daha Kötü Bir Şey Varsa O Da Sivri Sinek! İşte Evde Yapabileceğiniz Yöntemler

0
1542

Yaz Sıcaklarından Daha Kötü Bir Şey Varsa O Da Sivri Sinek! İşte Evde Yapabileceğiniz Doğal, Zararsız, Sinek Kovucu! Yazın gelmesiyle sivrisinekler ciddi bir sorun olmaya başlıyor, peki evde tamamen zararsız ve işe yarayan bir sivrisinek kovucu yapmak ister misiniz? Cevabınız evetse içerik tam size göre.

1. Rahatsız edici bir kaşıntının yanı sıra, sivrisineklerin hastalık taşımaları da mümkün

ABD Çevre Koruma Ajansının verdiği bilgilere göre dünya üzerinde 3000’den fazla sivrisinek türü var, bunların yüzlercesi ülkemizde de bulunuyor. Sivrisinek aktivitesi gece sıcaklıklarının 18 derecenin üzerine çıkmasıyla başlıyor.

Her ne kadar sivrisineklerin çok farklı türleri olsa, farklı davranış şekilleri sergilese ve farklı beslenme tercihleri olsa da hepsi aynı temel yaşam döngüsüne sahipler ve bu sayede aynı yolla hepsini kontrol altına almak mümkün.

2. Aşağıda vereceğimiz ev yapımı sivrisinek kovucu sayesinde sivrisineksiz ve kaşıntısız bir yaz geçireceğinizi temin ediyoruz.

Malzemeler:

10 damla limon okaliptüs yağı

15 damla lavanta yağı

Çeyrek fincan limon suyu

4 yemek kaşığı vanilya ekstresi

3. Nasıl yapılır?

500 ml bir şişenin içine yukarıda saydığımız malzemeleri koyun ve üstünü temiz su ile tamamlayın. Şişeyi iyice çalkalayın ve açık havaya çıkmadan önce açıkta kalan tüm vücut bölgelerinize sıkın.

Artık sıcak yaz geçelerinin keyfini, sivrisineklerle uğraşmadan çıkarabilirsiniz, hepsi bu kadar.

Kaynak; 1

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz