Yabancı Ülkelerde Başınızı Belaya Sokabilecek 10 Flört Alışkanlıklarınız

0
2221

Her ülkenin kendine has görgü kuralları vb alışkanlıkları vardır. Eğer yabancı ülkelerden birinde birine aşık olursanız, normalde olan bize göre gidip ona sormaktır değil mi? Ancak orada bu görgüsüzlük sayılabilir. Bu yüzden böyle bir durumda o ülkenin kurallarını bilmekte fayda var.

1. Genel sevgi gösterileri

Lisede, koridorda sarılma ve öpüşmeye yakalanan çocukların başının nasıl belaya girdiğini hatırlıyor musunuz? Bazı ülkelerde, sokaklardaki norm, çeşitli derecelerde önem derecesine sahiptir.
Japonya veya Kore gibi bazı yerlerde oldukça kaba kabul edilebilir. Diğer yerlerde, son derece tartışmalı olabilir. Bazı insanlar bunu Suudi Arabistan’da veya diğer Arap ülkelerinde iken halk arasında öpüşmekten tutuklanarak zor yoldan öğrendiler.

2. Genel bir sevgi gösterisi yok

Her ülkenin sosyal çevrelerinde yer almanıza yardımcı olacak bir grup PDA kuralı olduğunu düşünüyorsanız, haklısınız. İnsanların birbirlerini sık sık yanak öpüşmesi ile selamladıkları birçok Orta ve Güney Amerika ülkesinde, halk arasında çok şefkatli olmamak sizi soğuk ve duygusuz olarak çıkarabilir.

3. Faturayı bölme yani Alman usulü

Genel olarak, batıda, bir tasarıyı bölmek mükemmel bir uzlaşmadır. Geleneksel olarak, erkeklerin kadınlar için para ödemeleri beklenirdi, ancak birçoğunun, kadınların kendilerine bakamayacağı anlamına geldiği için hakaret olarak görülüyor.
Ancak Güney Kore’de, hesabı bölmek, insanların arkadaşlarıyla yaptıkları bir şey olduğu için hakaret olarak görülüyor. Genellikle, kim daha fazla para kazanırsa ödeme yapması beklenir, bu da kadınların erkek arkadaşlarına para ödemelerinin sosyal olarak kabul edilebilir olduğu anlamına gelir.

4. Düğünlere ve partilere tarih vermek

Bazı kültürlerde düğün ve parti gibi organizasyonlara davetiyesiz katılmak eş bulmak için o yörede normal karşılanırken bazı yerlerde bu olay hoş karşılanmaz.

5. Öpüşmek

Bazı kültürlerde, her biri farklı tür PDA, kendi görgü kuralları ile birlikte gelir. Almanya veya Polonya gibi bazı Avrupa ülkelerinde randevunuzu almak en iyisidir; Öpüşme genellikle daha ciddi ilişkiler için ayrılmıştır.

6. Süslü bir restorana gitmek

Amerikalılar genellikle bir tarihte dışarı çıkmak ister. McDonald’s’a randevuya gitmek genellikle, yalnızca siz ve diğer önemli okulunuz hala lisedeyseniz veya tatlı, yaşlı, evli bir çiftseniz izin verilir.
İsveç’te insanlar, süslü yerlere gitmeden önce genellikle bir pastaneye veya bir fincan kahve içmeden önce “fika” olarak da bilinen “uygulama tarihlerine” gitmeyi severler.

7. Zaman kavramı (bekletmek)

Amerikalılar randevu alırken zaman ayırmak isteyebilirler. “Modaya uygun bir şekilde geç” olarak kabul edilir ve çok erken bir yere gitmeniz, sinsice görünmenize veya diğer kişiyi acele ediyormuş gibi görmenize neden olabilir.
Bununla birlikte, Almanya gibi bazı yerlerde bir kişinin zamanının değerli olduğu düşünülmekte ve birisinin sizi bekletmesi kabalık olarak değerlendirilecektir.

8. Hediyeyi hemen verildiği gibi önünde açma

Derinlerde, hediyeler önemsediğiniz birini göstermenin önemli bir yoludur. Batıda, aldığınız şeye minnettar olduğunuzu göstermek ve onu açmamak bile son derece kaba kabul edilebilir.
Bununla birlikte, Çin veya Hindistan gibi bazı Asya ülkelerinde, size hediyeyi veren kişinin önünde hediyeyi açmamak daha saygılıdır. Aslında, çok hızlı bir şekilde hediye açmak bir insanın açgözlü görünmesine neden olabilir.

9. Yeme alışkanlığı

Yiyecekleri randevuda paylaşmak istiyorsanız, önceden o yemeğin nasıl yenildiğini öğrenmeniziyi olacaktır. Pek çok ülkede, özellikle bir öğünü paylaşırken, belirli yemek yöntemlerinde tabular vardır.
Batı’da, yiyecek paylaşırken, mutfak eşyaları ile elden taşımak genellikle daha kibardır. Ancak Japonya’da, bu eylem cenaze törenleriyle büyük ölçüde bağlantılı olduğundan, yemek çubuklarınızla etrafta yemek yemek uygun değildir. Çin’de eriştenizi yerken dikkatli olun, birini kırmak kötü şans olarak kabul edilir.

10. Çiçek vermek

Randevularınıza çiçek vermenin basit bir eylemi başlı başına bir sorun olmayabilir … Örneğin Rusya’da, erkeklerin güzel bir buket çiçek vermeleri beklenir. Bazı yerlerde kıskançlığı ve aldatmayı temsil ettiği için hakaret olarak kabul edilir.

kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz