Vücudunuz Mu Kokuyor? Bu Kokudan Kurtulmak İçin Deneyebileceğiniz 8 Basit Yöntem

0
2575

Herkesin bir kokusu vardır tabi ancak bu koku hem sizi hem de başkalarını rahatsız edecek dereceye ulaşabilir. Bu nokta da evde uygulayabileceğiniz basit ve pratik 8 yöntemi sizler için derledik.

İlk olarak Karbonatla başlayalım. Karbonat ciltteki nemi emme özelliği olduğu için teri emmeye ve vücut kokusunu azaltmaya yardımcı olabilir. Bunun yanında bakterileri de öldürerek doğal bir deodorant olarak iş görür.

Bir çorba kaşığı karbonat ve limonu karıştırdıktan sonra aşırı terleyen yerlerimize sürüyoruz. Bir kaç dakika sonra bölgeleri su ile yıkıyoruz.Ardından bir duşa alıyoruzve bunu bir hafta boyunca uyguluyoruz.Bu yöntemi 1,2 saatlik acil ihtiyaçlarda da uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkesi ikinci sırada ki yöntemimiz. Cildin pH seviyesini dengeler ve bakterilerle güçlü bir şekilde mücadele eden bir üründür.

Pamuk yardımıyla kokan bölge uygulayın ve sonra duş alın. Bunu sabah ve akşam günde iki defa problem çözülene kadar devam edin.

Limon Suyu, sirke gibi ph dercesini ayarlar ve bakteri oluşumunu engeller. Bu da limon suyunu koku oluşumuna karşı mükemmel bir araç yapar.

Limonu ortadan ikiye ayırdıktan sonra koltuk altınızı yarım limon ile ovun tabi bu sırada limon suyunun cildinizle temas ettiğinden emin olun. Kurumasını bekleyin ve ardından duş alın. Koku tamamen yok olana kadar bu yöntemi günde bir defa uygulayın.

Ada çayı, antibakteriyel bir bitkidir ve enfes bir kokusu vardır. Ter bezlerinin çalışmasını yavaşlatır ve bakterilerin cildinizde çoğalmasını önler.

5 damla ada çayı yağı, kişniş yağı ve lavanta yağını bir çay bardağı distile edilmiş hamamelis (cadı fındığı) ile karıştırın. Daha sonra bu solüsyonu bir sprey şişesine koyarak deodorant olarak kullanabilirsiniz.

UYARI: Ada çayı hamile veya emziren kadınlar tarafından tüketilmemelidir.

Çay ağacı yağı antibakteriyel özelliğine sahip ve vücuttaki bakterileri yok ederek vücut kokusunun giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca terlemeyi de kontrol eder.

İki çorba kaşığı su içerisine iki damla çay ağacı yağı koyun. Solüsyonu sprey şişesine koyarak deodorant olarak kullanın. Hassas bir cildiniz varsa bu yöntemi kullanmayabilirsiniz.

Turp, antibakteriyel olma özelliğinin yanında vücut kokusuyla mücadele eden C vitamini deposudur.

Bir turpu ikiye veya üçe bölün, ardından bir parçalayıcıdan geçirerek macun haline getirin. Bu macunu bir süzgece koyup kaşıkla bastırarak suyunu çıkarın. Bu suyu koltuk altınıza ve kasık bölgelerinize uygulayın. Kendiliğinden kurumasını bekleyin ve ardından ılık su ile durulayın. En az 10 saat boyunca vücut kokusu olmadan vakit geçirmek için bu yöntemi her sabah kullanın. Ayrıca turpu diyetinize dahil ederek de vücut kokusuyla savaşabilirsiniz.

Domates, antiseptik özelliklere sahiptir, bu sayede kokuya sebep olan bakterileri öldürür. Ayrıca gözenekleri sıkıştırarak terlemeyi azaltır.

7 ila sekiz domatesi parçalamadan nazikçe ezin. Suyunu çıkarmak için ezilmiş domatesleri süzgeçten geçirdikten sonra elde ettiğiniz domates suyunu bir kova suya ekleyin ve bu suyu banyo yaparken kullanın. Vücut kokusunu kontrol etmek için bu yöntemi her gün uygulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz