Victoria Taçlı Güvercin, Şimdiye Kadar En Büyük Güvercin ve En Güzel Kuşlardan Biri

0
5271

Victoria Taçlı Güvercin, Şimdiye Kadar En Büyük Güvercin ve En Güzel Kuşlardan Biri! Güvercinler herhalde dünyanın en sevilen kuşlarından biri. Dünyanın hemen her yerinde yaşayan farklı güvercin türleri var ve bu güvercinlerin kimisi İstanbul Eminönü Meydanını süsleyenler gibi görünürken kimisiyse çok daha iddialı bir görünüme sahip. İşte yazımızın konusu olan Victoria taç güvercini sanıyoruz ki dünyanın en iddialı görünüşüne sahip güvercin türü.

Yeni Gine’ye özgü Victoria Taç Güvercini

Güvercin denilince aklımıza gelen kuş imajını yerle bir eden bu süslü kuş Yeni Gine’ye özgü bir tür ve aynı zamanda Yeni Gine’ye özgü benzersiz 3 kocaman güvercin türünden de biri.

1. Victoria taç güvercini dünyanın en büyük güvercini aynı zamanda

Victoria Taçlı Güvercin

Güvercin dediysek aklınıza öyle Eminönü’ndeki minik güvercinler gibi bir şey gelmesin çünkü Victoria taç güvercini 7375 santime ulaşan uzunluğu ve 3,5 kiloya varan ağırlığı ile bırakın güvercini tavuklardan bile büyük ve ağır. Yani o gerçekten de dünyanın en büyük güvercini!

Kafasındaki tüyler nedeni ile “taç güvercini” deniliyor

En büyük güvercin cinsi olmasının yanı sıra muhteşem bir görünüme de sahip olan Victoria taç güvercini ismini kafasındaki bir tacı andıran parlak mavi tüylerden ve İngiltere kraliçesi Victoria’dan alıyor. Hanedanlıklar hoş şeyler çağrıştırmasa da bu kuşun bir hanedan üyesini çağrıştırdığı kesin.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz