Var Olduklarına İnanamayacağınız Vücutları En Hızlı Büyüyen 5 Çocuk..

0
929

Çok nadir bir rahatsızlık olan hızlı büyüme hastalığından muzdarip 5 çocuktan bahsedeceğiz.

1. Adalia Rose

İlk sırada yaşıtlarından farklı bir hayat yaşamak zorunda olan Adalia Rose var. Progeria hastalığıyla dünyaya gelen Rose, maalesef yaşıtlarından daha büyük görünüyor. Bu rahatsızlığın yanı sıra farklı ağır rahatsızlıklar da geçiren küçük kızın saçları çıkmayan ve yardım almadan zor hareket ettiği için okula bile gidemiyor. Yaklaşık 6,5 kilogram olan kızın annesi, dışarı çıktıklarında insanların aşağılayıcı bakışları konusunda üzüldüklerini dile getiriyor. Ama asla ümitsizliğe düşmüyor ve içlerine kapanmıyorlar. Tüm olumsuzluklara rağmen dışarı çıkıp hayatlarını yaşamaya devam ediyorlar. Ayrıca hayata dört elle sarılan Rose kendi açtığı YouTube kanalı üzerinden binlerce takipçisine ulaşıyor. Facebook sayfasında ise 14 milyondan fazla hayranı olan Rose maalesef yaşıtlarından farklı bir hayat yaşamak zorunda ve sadece 13 yıl yaşayabileceği söyleniyor. Nadir durumuna rağmen dans eden küçük kızın umut ve enerji veren videoları ise minyonlarca tık alıyor.

2. Fu Wengui 

Fu Wengui adındaki bu çocuğun ise boynu çok uzun. Normal bir insanın aksine 7 boyun omuru yerine 10 boyun omuruna sahip olan Fu, bu nedenle uzun bir boyna sahip. Ancak o Sidney’den farklı olarak uzun boynundan hiç de memnun değil.  Hem yürümesini olumsuz etkileyen hem de sinir yapısında zorlamalara neden olan bu rahatsızlık gencin ağrılar yaşamasına neden oluyormuş. Herkes gibi bir boyna sahip olmak istediğini söyleyen Fu ameliyat masraflarını karşılayacak bir yardımsever arayışında. Umarız bir an evvel sağlığına ve istediği görünüşe kavuşur.

3. Robert Bobroczky

17 yaşındaki Robert Bobroczky ile videomuza devam ediyoruz. Robert, 2 metre 31 santimetrelik boyuyla Romanya milli takımda basketbol oynuyor. Devasa boyuyla sadece basketbol severlerin değil diğer tüm insanların da dikkatini çekmeyi başaran Robert geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir videoyla herkesi şaşırtmış. Klasik boyutlara sahip Hyundai Accent marka bir otomobile binmeyi deneyen Robert her ne kadar zor olsa da nihayet araca binebilmiş. Şöfor koltuğunu arkaya kaydırıp yatıran, direksiyonu daha üste çeken Robert araca biraz zor da olsa binmeyi başarmıştır.

4. Tiffany Wedekind

 Tiffany Wedekind adındaki bu çocuk ise herkesten sekiz kat hızlı yaşlanıyor. Tiffany aslında ‘Benjamin Button hastalığı’ olarak da bilinen ve 50 milyonda bir görülen progeria hastası. Ancak onu diğerlerinden farklı kılan bir diğer özelliği, bu hastalığın hayatta kalan en yaşlı insanı olması. Şimdilerde 41 yaşında olmasına rağmen Tiffany 70’lerinde gibi gösteriyor. Yalnızca 26 kilo ağırlığındaki Tiffany, diş dökülmeleri, kalp rahatsızlıkları gibi pek çok sağlık problemi de yaşıyor. Ancak Tiffany bu durumun kendisini üzmesine ve yormasına izin vermiyor. Bir temizlik şirketi sahibi de olan Tiffany zorluklarla işi ve ailesi sayesinde baş ettiğini belirtiyor. Tiffany yolculuğunu ilham kaynağı olması açısından sosyal medya hesabından da paylaşıyor.

5. Alexandra Siang

Asyalı insanların genç yaşlandığı bilinen bir gerçek. Filipinler’de yaşayan Alexandra Siang ise buna güzel bir örnek olabilir. Yüzü küçük bir çocuğu andıran Aleandra’nın göğüslerinden genç bir kız olduğu anlaşılıyor. İlk başta internet dünyasında yayılan videolarıyla dünya genelinde tanınan kız daha sonra çektiği videolarla herkesin dikkatini çekmeyi başarmış. Hatta küçük gösterdiği için mahkemelik bile olmuş. Bazı kişiler ise Alexandra’nın çektiği fotoğraf ve videolarda bebek filtresi kullandığını bile düşünmüşler. Ülkesinde fenomen haline gelen genç kız hakkında araştırma yapan gazeteciler sonunda onun 14 yaşında olduğunu öğrenmişler. Zamanla daha da ünlenen Alexandra şüphesiz son dönemlerin en ilginç çocuklarından biri.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz