Uzun ve Sağlıklı Bir Yaşamın Sırları

0
383

Uzun ve sağlıklı yaşamın sırlarının başında iyi beslenme geliyor.

1. Sarımsak

Tam anlamı ile sağlıklı ve doğal bir antibiyotik olarak nitelenen sarımsak, virüslere karşı vücudu daima korumayı başarmıştır. Anti-oksijen özelliği de bulunan bu sebzemiz, uzmanlar tarafından önemini daima korumuş ve bu anlamda fark yaratmıştır. Her öğün yemeklerinizi sarımsak ile lezzetlendirmek, sağlıklı bir yaşam için adım atmak demektir.

2. Yeşil Çaylar

Bir içecek tüketmek zorunluluğunuz olduğunu hissediyorsanız yeşil çay, her zaman için olmazsa olmaz seçeneklerden birisidir. A, C ve E vitaminleri desteği olarak mükemmel ötesi bir içecek takviyesidir. Günlük 2 – 3 bardak tüketimi son derece ideal olarak nitelendirilebilir.

3. Yoğurt

Vücudumuzdaki zararlı bakterilerin yok edilmesi ve sağlıklı bir yaşama ilk adımları atmak için yoğurt olmazsa olmazdır. Sağlıklı bir yaşam için daha iyisi olamaz. Günlük olarak bir kase de olsa tüketilmesi çok çok iyi olacaktır.

4. Yulaf

Sağlıklı bir yaşamın sırları ile alakalı sizlere en ideal seçenekleri sunuyoruz. Yulaf, özellikle güne daha dinamik başlamak için kahvaltı için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak nitelendirilebilir. Tok kalmanız ve hızlı bir şekilde zayıflamanız için yine olmazsa olmaz seçeneklerden birisidir.

5. Fındık

Karadeniz fındığı özellikle bu noktada bahsedilmelidir. Kanser türleri ile mücadele etmek için özellikle dikkat çeken fındık, her zaman için göz önünde bulundurmanız gereken seçeneklerden birisi olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz sanırım.

6. Domates

Lifli gıdalar, sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazlar arasındadır. Domates, kan yaptığı bilinen gıdalardan da birisidir. Likopen içeren bir gıda olduğu için de aynı zamanda cilt için de son derece sağlıklı gıda bileşenlerinden birisi olduğunu kabul etmek gerekiyor.

7. Brokoli

Yeşil gıdalar içerisinde kuşkusuz ki en önemli seçeneklerden birisi de brokoli olarak karşımıza çıkacaktır. C vitamini, kalsiyum ve lifli gıda desteği olarak sınıfının en iyi imkanlarından birisi olduğunu da net bir şekilde söyleyebiliriz. Dolayısı ile göz önünde bulundurmamız gereken gıda bileşenleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

8. Balık Yemek

Balık yemek çok çok önemlidir. Balığın her türlü çeşitleri, beraberinde OMEGA 3 desteği getirdiği gibi protein ihtiyacını da karşılıyor. Kalp rahatsızlıklarının da önüne geçmek gerekiyor diyebiliriz. Dolayısı ile sağlıklı yaşamın sırlarının başında balık geliyor.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz