Ünlü Filmde Geçen ‘Tereyağlı Tecavüz’ Sahnesi Gerçekmiş!

0
3719

1972’de vizyona girdiği andan itibaren yoğun erotizm içeren sahneleri nedeniyle başta İtalya olmak üzere bir çok ülkede yasak yiyen Pariste Son Tango filmi, zaman içinde skandal bir sahne ile gündeme geldi.

1.

Tereyağlı tecavüz sahnesi gerçekmiş.

2.

Daha vizyona girmeden dedikodulara neden olan tecavüz sahnesi, sadece çok cesur olduğundan değil, gerçeklik taşımasından dolayı da halen tartışılıyor.

3.

1972 yapımı olan, başrollerinde Godfather filmiyle tanıdığımız star Marlon Brando ve o dönem henüz 19 yaşında bir aktris olan Maria Schneider’ın oynadığı Pariste son tangonun İtalyan yönetmeni, filmde gerçekçi olmasını istediği bir sahnede trajik olacak bir yöntem denedi.

4.

Daha gerçekçi olması için Senaryo’da olmayan bir sahneyi aniden filme ekleyen yönetmen Bertolucci, Marianın o sahnede tecavüze uğrayan gerçek bir genç kız olmasını istemiş.

5.

Bu da o meşhur ve fazlasıyla rahatsız edici olan tecavüz sahnesinden bir kare… Yerdeki de tahmin ettiğiniz üzere tereyağı… Bu sahne çekilirken başrol oyuncularından Marlon Brando 48, Maria Schneider ise sadece 19 yaşındaydı.

6.

Orijinal senaryoda olmayan bu sahne için Schneider, itiraz edememiş. Olanları şöyle anlatıyor: “Ajansımı ya da avukatımı sete gelmeleri için aramalıydım. Çünkü hiç kimse sizi senaryoda yazmayan bir sahneyi oynamanız için zorlayamaz. Ama o dönemlerde bunu bilmiyordum.” “Marlon bana şöyle dedi ‘Maria, endişelenme. Bu sadece bir film.’ Evet o sahne çekilirken Marlon gerçekten bana tecavüz etmiyordu, ama benim göz yaşlarım tamamen gerçekti. Aşağılanmış ve dürüst olmak gerekirse hem Marlon hem de Bertolucci tarafından tecavüze uğramış gibi hissediyordum. Marlon benden özür dilemedi, neyse ki o sahne tek seferde çekildi ve bitti.”

7.

Kendisine konuyla ilgili soru sorulduğunda, ”Aşağılanmasını ve acı çekmesini istiyordum. Bu nedenle son ana kadar ona söylemedim” diyen yönetmen, ”sanırım ona söylemediğimiz için bizden nefret etti ama yine de bundan pişmanlık duymuyorum”dedi.

8.

 Ancak daha 19 yaşında olan Schneider, ne yazık ki yaşadığı utancı o kadar da kolay atlatamadı, hatta intiharı bile düşündü! “Gerçekten gözyaşı döktüm. O filmden sonra kendimi uyuşturucu haplara verdim ve intihar etmeyi bile düşündüm.” Üstelik filmden yalnızca 2.500 euro kazandığını söyleyen Maria’nın kariyeri sonrasında pek parlak gitmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz