Türk Pasaportuyla Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 9 Sıra Dışı Ülke

0
545

Bu içerikte Türk pasaportuyla vizesiz olarak veya kapıda vize alarak olmadı e-vize sayesinde gezip görebileceğiniz ülkeleri derledik.

1. Katar

Orta doğunun kültür başkenti.Pasaportunuz size vizesiz kum görme şansını da tanıyor. Kuma bakmak dışında pek bir aktivite sunmasa da Katar, havasının sıcaklığıyla da size gerçek bir pişmanlık deneyimi yaşatacak. Geçmişte pişman olduğunuz ve bir turlu unutamadığınız kötü bir anınız mi var? Katar`a gidin ve her şeyi unutun. Vizesiz rehabilitasyon.

2. Meksika

Elektronik vize rahatlığıyla Meksika’ya gitmeye ne dersiniz? Uyuşturucu kartellerini birebir canlı görme fırsatının yanı sıra, eğer bir yerel gibi yasamak istiyorsanız, kaçak olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne girmeyi deneyebilirsiniz. Unutulmaz bir tecrübe size bekliyor.

3. Saint Vincent Ve Grenadines

Bu ne biz de bilmiyoruz açıkçası. Bulabilirseniz vizesiz gidebilirsiniz. Olur da ülkeyi denk getirebilirseniz, tecrübelerinizi lütfen bizimle de paylaşın.

4. Irak

Saddam’ın öldürülmesiyle eski tadını vermese de, canlı bomba saldırısında ölmezseniz, Işid tarafından kaçırılıp yüksek kaliteli videolarda Liveleak`e malzeme olabilirsiniz. Ağır depresyondaysanız ama bir türlü intihar edemiyorsanız, Irak bu hizmeti size vizesiz sunmaktan mutluluk duyacaktır.

5. Swaziland, Yeni Adıyla Eswatini Krallığı

Kolera Günlerinde Aşk… Vizesiz tıp tarihine geçmek istemez misiniz? 21. Yüzyılda koleradan hayatinizi kaybederek hem tıp dünyasını şaşırtacak, hem de arkanızdan yas tutan eş dostunuzun yüzünde buruk bir gülümseme bırakacaksınız.

6. Ukrayna

Artık sadece kimlik kartınızla ziyaret edebileceğiniz Ukrayna, güzel kadınlarının yanı sıra, ta Moskova’dan atılan bombaya kafa atma imkanı sağlıyor. Gerçek hayatta “Counter Strike” oynamaya bayılacaksınız.

7. Zimbabwe

Afrika’nın yükselmeyen değeri Zimbabwe, günlük sıradan gasp, tecavüz gibi olayların ötesinde her an bir iç savaş şansı tanımasıyla size unutulmayacak bir deneyim yaşatacak. Sırt çantanızı toplayıp, ilk uçağa atlayın.Tabi eğer Zimbabwe’de havaalanı varsa.

8. Suriye

Aslında Suriye için vize gerekli. Ama Gaziantep için gerek yok. Güçlü Türkiye, vatandaşı için vizesiz seyahat imkanı alamazsa, o ülkeyi ayağına getirir. Suriye tadını ülkemizin hemen hemen her yerinde almak mümkün olsa da daha yoğun bir aroma için, Gaziantep welcomes you.

9. Gabon

Gabon… Adrenalin bağımlılarının ilk adresi… Her an kafanıza el bombası atılması riski, bıçaklanıp ölmezseniz, hastanede enfeksiyon kaparak isinizi bitirebilme şansı, siz ülkeye giriş yaptığınızda Gabon Cumhuriyeti olan ülkenin, eğer dönebilirseniz, dönüş yolunda Gabon Krallığı`na dönüşmüş olma ihtimali gibi olanaklar sunan Gabon`a elektronik vizenizi iki tıkla alarak unutulmayacak bir deneyime yelken açabilirsiniz. Orada her gün 15 Temmuz. Orada her gün Ülker çikolatalı gofret.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz