Turistlerin En Fazla Ziyaret Ettiği Yerler Buralar!

0
669

Turistler için her yıl vazgeçilmez olan bölgeler..

1*.SAN MARCO (VENEDİK)

Listemizin ilk maddesinde Roma kültürüyle beslenen bir ülke, İtalya yer alıyor. İtalya’nın Venedik kentinde bulunan San Marco Meydanı turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan biri. Dünyanın en güzel meydanlarından biri olan San Marco, 180 metre uzunluğunda ve 70 metre genişliğindedir. 9. yüzyıl boyunca inşası devam eden San Marco Meydanı’nı Napolyon “dünyanın en güzel sanatsal noktası” olarak tanımlamıştır.

2*.Willis Kulesi (chicago)

İlginç bir modern mimari anıtı olan Willis Kulesi, 1974’de 10 katlı olarak inşa edilmiş bir oteldir. 443 metre yüksekliğindeki bu muhteşem yapı, dört eyaletin de manzarasını görmenizi sağlar. Dünyanın en uzun sekizinci binası olan Skydeck 103, kattaki cam balkonunda korkutucu bir yükseklikte ziyaretçilerine ev sahipliği yapıyor. İçerisinde 104 tane asansör bulunan Willis Kulesi, gezintinizi maksimum konforla ve hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı oluyor.

3.Anna Frank’ın Evi (amsterdam)

4.Bir Fransız Mahallesi:New Orleans (Fransa)

Bulunduğu bölgenin en romantik ve her yeri tarih dolu noktalarından biri olan New Orleans’ta modern butikler, antika dükkanları, renkli barlar ve eski restoranlar bulunur. İspanyol çağının sanat ve mimarisini yansıtması nedeniyle bu kadar ünlü olan New Orleans, özellikle akşamları harika görünür. Neşenin eğlencenin ve tarihin bu kadar güzel harmanlandığı mahalle, turistlerin en sevdiği noktalardan biridir.

5.Eyfel Kulesi (Paris)

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Eyfel Kulesi herkesin bildiği ve gitmek istediği yerlerden biri. Her yıl yaklaşık 7 milyon ziyaretçiyi ağırlayan demir kule, ismini kendisini inşa ettiren firma Gustave Eiffel’den alır. Nice evlilik tekliflerine şahit olmuş bu nokta her mevsim oldukça kalabalık olduğu için planlı olarak gitmeniz rahat etmenizi sağlar.

Kaynak:mynet.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz