Tüm Dünya’nın Konuştuğu Fotoğraf: Steve Jobs Yaşıyor mu?

0
1044

Sosyal medya geçtiğimiz hafta bir fotoğrafın yayımlanmasıyla adeta çalkalandı. dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple’ın kurucusu olan Steve Jobs’ın ölmediği iddia edildi. Steve Jobs’a inanılmaz derecede benzeyen bir kişinin fotoğrafı sosyal medyada yankı buldu. Bu fotoğrafın ardından Steve’in Mısır’da saklandığı iddia edildi.

Apple’ın kurucularından Steve Jobs, 2011 yılında, pankreas kanseri teşhisi konulduktan sekiz yıl sonra hayatını kaybetmişti. Steve Jobs’a benzerliğiyle dikkat çeken bir kişinin ortaya çıkan fotoğraflarıysa Apple hayranlarının kafasını karıştırdı.

Tabii ki sosyal medyaya düşen birçok iddia gibi bu da belirli bir süre sonra mizah konusu olmaya başladı. Her şeyden önce bir Reddit kullanıcısının Steve Jobs’a benzeyen kişinin kolunda Apple Watch olmamasından sonra “Ne yani, Steve Jobs Apple Watch takmıyor mu?” şeklinde yorum yapmasının ardından sosyal medyadaki mizahın ardı arkası kesilmedi.

Sosyal medyadaki mizah konusunda değinmeden önce Steve Jobs hakkında komplo teorileri kuran teorisyenler, fotoğraftaki adamın çıplak ayak gezdiğini, Steve Jobs’ın da bu şekilde gezmeyi sevdiğini belirtti.

Bunun yanı sıra başka bir kullanıcı, Steve Jobs hayatta olsaydı yeni Apple Watch’larda seramik kaplamaya karşı sessiz kalmayacağını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz