Titanik Batmadan Hemen Önce Çekilmiş 14 Ürkütücü Fotoğraf

0
8571

15 Nisan 1912 yılında dünyanın en büyük yolcu gemisi Titanik, Atlantik Okyanusu’nda bir buzdağına çarparak batmıştır. Bu feci kaza sonucunda gemi içerisinde bulunan 1500 kişi hayatını kaybetmiş, az sayıda kişi kurtulabilmiştir. Şimdiye kadar bu büyük gemi ile ilgili çok sayıda fotoğraf görmüşüzdür. Fakat bunların çoğu Titanik’in dışı ve battıktan sonraki fotoğraflarıdır. Ama bugün sizlere şu ana kadar pek gün yüzüne çıkmamış Titanik’in batmadan önceki şaşırtıcı fotoğraflarından bahsedeceğiz.

1.

Gemi amiri Hugh Walter McElroy ile Kaptan Edward J. Smith, Southampton’dan İrlanda, Queenstown’a doğru yolan çıkan Titanik’de fotoğraf çekilmişler. Titanik’in buzdağına çarpıp batmasından tam 3 gün önce.

2.

Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü Titanik’te bir spor salonu da bulunmakta. Bu iki fotoğraf da Titanik spor salonlarına ait.

3.

Geminin en şık restoranı À la Carte Restaurant’a giden birinci sınıf merdiven.

4.

Geminin ana yemek salonunda deri sandalyeler masaların yanlarına yerleştirilmiş ve akşam yemeği saatinin gelmesinin bekliyorlar.

5.

Sol resimde bir ticaret müfettişi, Titanik içerisindeki can kurtarma yeleklerini deniyor. Sağ resimde ise Titanik’te yolculuk eden ikinci ve üçüncü sınıf müşterilerin kullanımına ayrılmış güneşlenme güvertesi.

6.

Geminin verandası ve güneşlenip, dinlenmek isteyen yolcular için hazır bulunan hasır şezlonglar.

7.

Şık restoran À la Carte Restaurant’ın hemen yanında bulunan Café Parisien, yolculara rahat sandalyeler üzerinde eşsiz okyanus manzarasını sunuyor.

8.

Geminin güvertesinde düzgünce sıralanmış şezlongların yanından geçen yolcular bu şekilde fotoğraflanmış. Birkaç gün sonra başlarına gelecek olan felaketten habersizce güvertede geziniyorlar.

9.

Titanik’in üst katında bulunan ve genellikle kitap okumak için hazırlanmış rahat bir okuma salonu.

10.

Bir diğer şaşırtıcı fotoğraf ise Titanik’in birinci sınıf bekleme ve dinlenme salonuna ait.

11.

Geminin tam ortasında bulunan yüzme havuzu. Titatik’in battığını düşününce bu fotoğraflar insanları biraz ürkütüyor.

12.

1912 yılında batmaz denilen gemi Titanik henüz yolculuğuna başlamamış, limanda kalkış saatini bekliyor.

13.

Titanik battıktan sonra çok sayıda tartışmaya konu olacak cankurtaran botları gemide yerlerini almış.

14.

1912 yılında talihsiz yolculuğuna başlayan Titanik’in limandan ayrılırken çekilmiş fotoğrafı. Birkaç gün içerisinde bu dünyanın en ünlü gemisi batacak ve binlerce insanın hayatına mal olacak.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz