Tenet, Mulan, The Conjuring 3 Gibi Filmlerin Vizyon Tarihleri Salgın Nedeniyle Bir Kez Daha Ertelenebilir

0
567

Tenet, Mulan, The Conjuring 3 gibi önümüzdeki aylarda vizyona girmesi planlanan birçok filmin vizyon tarihi koronavirüs salgını nedeniyle bir kez daha ertelenebilir.

Sinema dünyası son birkaç aydır pandemi sürecinin getirdiği kısıtlamalarla karşı karşıya. Koronavirüs salgını nedeniyle, insanların sosyal mesafeyi korumak adına evde kaldığı ve sinema salonlarının kapatıldığı bu süreçte özellikle gişe beklentisi yüksek olan pek çok filmin vizyon tarihi ertelendi.

Karantina sonrası normale dönüş sürecinin başlaması ile birlikte sinema salonlarının yeniden açılması için planlar yapılmaya başlandı ancak salgının gidişatı bu planları suya düşürmeye devam ediyor. Salgının ne zaman biteceği bilinmediği için filmlerin belirlenen tarihlerde izleyiciyle buluşup buluşmayacağı merak konusu oldu.

Geçtiğimiz hafta Christopher Nolan’ın heyecanla beklenen yeni filmi Tenet, New York’ta sinema salonlarının açılış tarihinin ileri çekilmesinin ardından 12 Ağustos’a ertelenmişti.Deadline’ın yayınladığı yeni bir rapora göre Tenet’ın bu tarihte vizyona gireceği de şüpheli. Üstelik sadece Tenet değil, 2020’de vizyona girmesi planlanan pek çok film yeniden ertelenebilir.

Tenet, Mulan, The Conjuring 3 Gibi Filmlerin Vizyon Tarihleri Salgını Nedeniyle Bir Kez Daha Ertelenebilir

Rapora göre Tenet ile beraber merakla beklenen Mulan ve The Conjuring 3 gibi ağustos ve eylül ayında vizyona girmesi planlanan birçok filmin vizyon tarihi koronavirüs salgını nedeniyle bir kez daha ertelenebilir.

Raporda stüdyoların, yaz sezonundaki filmleri bir kez daha erteleyip ertelemeyeceğine karar vermek için 4 Temmuz haftasını beklediği söyleniyor. Amerika’da gişe hasılatı için en önemli iki şehir olan Los Angeles ve New York’ta artan koronavirüs vakaları, merakla beklenen filmlerin vizyon tarihinin bir kez daha ertelenmesine neden olacak gibi gözüküyor. Eğer Deadline’da belirtildiği gibi bir erteleme kararı gelirse, salgından sonra vizyona girecek ilk filmler olan Tenet, Mulan, Unhinged ve The Broken Hearts Gallery, blok hâlinde ağustos ayından eylüle taşınabilir.

Ek olarak Warner Bros., sinemaseverler tarafından beğeniyle karşılanan ve 11 Eylül’de vizyona girmesi planlanan The Conjuring serisinin yeni filmi The Conjuring 3: The Devil Made Me Do It‘in vizyon tarihini 2021’e erteleyebilir. Warner Bros., konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı ancak şu anki tablo bu durumun gerçekleşme ihtimâlinin bulunduğunu gösteriyor.

Raporda belirtilmemiş olsa da A Quiet Place Part IIThe King’s ManCandymanBill & Ted Face the Music gibi izleyici tarafından heyecanla beklenen filmlerin de vizyon tarihleri ertelenebilir. Salgının seyrini hesaba kattığımızda, 2020 yılında sinemada yeni filmler izlemek mümkün olmayabilir. Stüdyoların bu konuda nasıl bir strateji belirleyeceklerini hep birlikte göreceğiz.

Kaynak:www.filmloverss.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz