Tarihe Geçen Trajikomik Olaylar: Öldü Sandığı Annesi Tabutta Doğrulunca Kalp Krizinden Öldü

0
675

Tarih öyle olaylarla dolu ki insan bu kadarı sadece filmlerde olur demekten kendini alamıyor. İşte hem trajik hem de komik olmayı bünyesinde barındıran ve ‘Güleriz ağlanacak halimize’ dedirten olaylar.

1.

* 1932 yılında Los Angeles olimpiyatlarında Fransız atlet Jules Noel’in disk atmada kırdığı olimpiyat rekoru sayılmadı… Çünkü atışı izlemesi gereken bütün hakemler, sırıkla yüksek atlama yarışmasını izlemek için arkalarını dönmüşlerdi…

* Arizonalı bir adam kelepçelerle oynarken kendini kelepçeledi ve anahtarı bulamadı. Kendisini kurtarmak için çilingir çağırmak yerine polisi arayınca başı belaya girdi. Onu kelepçeden kurtaran polisler, ödenmemiş bir kefalet borcu bulunduğunu belirleyince onu yeniden kelepçelediler.

* Pennsylvania Radnor’da bir şüpheliyi sorguya çeken polis, şüphelinin kafasına metal bir süzgeç yerleştirmiş ve tellerle fotokopi makinasına bağlamıştı. Polisin fotokopi makinasında şüphelinin yalanlarının yazdığını söylemesine inanan şüpheli suçunu itiraf etti.

2.

* 1840’da ABD başkanlığına şeçilen William Henry Harrison, çok soğuk bir günde Washington’da açık havada düzenlenen göreve başlama töreninde şapka ve palto giymeyi reddederek yaptığı uzun konuşma sonucu zatürre oldu. Yeni başkan sadece bir ay görev yaptıktan sonra öldü…

* 1975’te İngiliz bir çift televizyonda en sevdikleri programı izlerken erkek yarım saat süren bir gülme krizi sonucu kalp krizi geçirerek öldü. Eşi, cenazeden sonra programın yapımcılarına bir mektup yazarak , kocasını hayatının son dakikalarında bu kadar mutlu ettikleri için teşekür etti.

* ABD’nin Alabama eyaletinde 25 yaşındaki bir asker tükürme alışkanlığının kurbanı oldu. Pencerenin kenarına oturarak, tükürüğünü, büyük bir tencere şeklindeki sokak lambasına isabet ettirmeye çalışan asker, dengesini kaybedip 11. kattan düştü.

* Bayan Carson Amerika’nın New York kentinde yaşıyordu.. Birgün eğlenmek için cenaze işleri yapan bir şirketle anlaştı. Şirket eve telefon etti ve bayan Carson’un kalp krizi geçirip öldügünü söyledi. Aile hemen koştu. Bu sırada tabutun içinde yatan bayan Carson, birden dogruluverdi. Ama kızı o anda kalp krizi geçirip öldü…

3.

* 12. yüzyılda Avrupalılar kuşları ağaçların doğurduğuna inanıyordu.

Washington D.C. Valisi Marion Barry şehri ile övünürken, “Cinayetler dışında en düşük suç oranına sahibiz” demişti.

* Bir şirket, çalışanlarının iş başında güvenli gözlük kullanmalarını teşvik etmek için özel bir film izletti. Kanlı iş kazalarını gösteren film o kadar canlıydı ki 25 kişi odadan kaçtı. 13 işçi bayıldı ve işçilerden biri sandalyeden düşerek kafasını yardı.

* Washington’da bir suçlu hapishaneden kaçtı. Birkaç gün sonra kız arkadaşıyla yemeğe gitti. Ama uzun süre geri dönmeyince kız arkadaşı merak ederek polise haber verdi. Polisler adını duyunca kim olduğunu anladılar ve yakaladılar.

4.

Sinema yıldızı Brooke Shields, sigara hakkında görüşlerini açıklarken, ”Sigara içmek öldürür. Öldügünüz de hayatınızın önemli bir bölümünü kaybedersiniz” dedi.

 Viktorya İngilteresinde, kütüphane kurallarına göre kadınlarla erkeklerin yazdığı kitaplar, kişiler evli olmadığı sürece aynı rafta yan yana bulunamazdı.

* 1985’de New Orleans’lı cankurtaranlar o yıl şehrin havuzlarında kimsenin boğulmamasını kutlamak için bir parti verdiler. Partide konuklardan biri boğuldu.

* 1962’de Marine 1 adlı füze, rotayı belirleyen bilgisayar programında bir – işaretinin yanlış yere konulması yüzünden rotasından çıkınca dünyaya çarpmaması için havaya uçuruldu. Bu operasyon 18,5 milyon dolara mal oldu.

* 1971’de toprak kaymalarını incelemek isteyen Japon bilim adamları, büyük bir yağmur fırtınası efekti yapmak için bir tepeyi yangın hortumlarıyla adam akıllı suladılar. Bu yüzden tepenin çökmesi sonuçu meydana gelen heyelanda, dört bilim adamıyla 11 izleyici hayatını kaybetti.

Kaynak: 1

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz