Sürekli Ağlayan Çocuğu İçin Kendi Maketini Yaptırdı!

0
1934

Çocuk bakımı bir hayli zor. Özellikle hayata yeni başlayan bebeklerin bakımı epey zor. Ebeveynler ise çocuklarının bakımı konusunda zaman zaman farklı yöntemler uygulayabiliyor.

Fuki Sato isimli anne, kendisi işlerini yaparken 1 yaşındaki oğlunun ağlamasına engel olmak için kendisinin gerçek boyutlu bir maketlerini yaptı.

Kartondan yapılan maketler son derece gerçekçi görünüyor. Maketlerden birinde anne Sato Fuki ayakta dururken, bir diğerinde ise yerde oturuyor.

Böylece anne evdeki işlerini hallederken oğlu da ağlamayacaktı. Fuki Sato’nun eşi ise bu ilginç fikirlerini Twitter hesabı üzerinden paylaştı

Baba Sato’nun paylaşımlarında bu yöntemin çocuğu oyalamada işe yaradığı görülüyor. Sato’nun paylaştığı videoda annesini arayan küçük çocuk, mutfaktaki maketi fark edince oyun oynamaya devam ediyor, hatta gülümsüyor

Bazı kullanıcılar bu uygulamayı mantıklı ve dahice bulurken, bazıları ise “korkunç” olarak yorumladı

Bir kullanıcı; “Bu çok kötü. Annen orada, ona sarılmak istiyorsun ama sana soğuk soğuk bakıyor, hareketsiz ve sessiz. İğrenç. Umarım yaşlanıp kırılgan bir hale geldiğinde, bir bakımevindeyken belki sessiz bir maket adam onu ziyaret eder” ifadelerini kullandı. Bir diğer kullanıcı ise; “Her odada bir maket isterdim” dedi.

Fuki’nin eşi ise çocuklarının annesi ortadan kaybolduğunda ağlamaya başladığını söyleyerek;

“Bu çok zor. Bu yüzden ben de önlem olarak ‘gerçek boyutlu bir maket olsaydı ne olurdu’ diye düşündüm. Sonuç olarak ilk 20 dakika boyunca fark etmedi bile, maketler belki de ara sıra kullanmak için uygun olabilir” dedi.

Detaylı bilgi için: Listelist’i ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: 1, 2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz