Sports Illustrated Dergisinde Bir İlk!

0
1845

Brezilyalı Valentina Sampaio, dünyaca ünlü Sports Illustrated’in her yıl yayınladığı Swimsuit dergisinde yer alan ilk transeksüel model oldu…

1.

Brezilyalı Valentina Sampaio ikonik dergi Sports Illustrated’nin Swimsuit sayısında yer alan ilk transeksüel model oldu.

2.

Valentina Sampaio’nun Brooks Nader, Josephine Skriver, Lorena Duran, Kim Riekenberg, Marquita Pring, Anita Marshall ve Hyunjoo Hwang ile birlikte dergide yer alacağı ifade edilirken derginin 21 Temmuz’da görücüye çıkacağı kaydedildi.

3.

Haberi aldıktan sonra çok şaşırdığını dile getiren Brezilyalı model “Rüya gibiydi. Bu benim için çok önemli” dedi. Cinsel yönelimi nedeniyle zorluklar yaşadığını dile getiren model, algının yavaş yavaş kırılmasından memnun olduğunu ekledi.

4.

23 yaşındaki model, Brezilya’nın kuzeyinde balıkçılık yapan 7 çocuklu ailenin bir ferdi olarak dünyaya gelmişti. Sampaio, kariyerine 2016 yılında, “L’Oreal Paris Güzellik Elçisi” seçilerek adım atmıştı.

5.

Brezilyalı model Vogue Paris kapağında yer alan ilk transseksüel kadın olarak da tarihe geçmişti. Sampaio, geçtiğimiz yıl dünyaca ünlü Victoria’s Secret markasının ilk transeksüel modeli olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz