Son Nefesini Vermek İçin Sahibinin Düğün Gününü Bekleyen Hasta Köpeğin Acıklı Hikayesi

0
3485

Bütün hayvanların yeri kalbimizde ayrı ama köpeklerin sadakati konusunda söyleyeceklerimiz lütfen sizi kızdırmasın. Bu minnoşlar, sahiplerine öylesine bağlı oluyorlar ki, onların beraberliklerini ayırmaya kimsenin gücü yetmiyor… Ölümün bile.

İşte köpek dostlarımıza bir kez daha hayran olmamızı sağlayan ve okurken gözyaşlarınızı tutamayacağınız tatlı köpek Charlie’nin duygu dolu hikayesi.

1 . Charlie Bear isimli bu sevimli köpek, bir süredir beyin tümörü ile mücadele ediyordu… Ve o sadece sahibinin en mutlu gününe kadar bu mücadeleyi sürdürebildi…

Charlie, hayatını kaybettiğinde 15 yaşındaydı. Sahibi Kelly ile daha 12 haftalıkken tanışmıştı. Daha önce bir köpekle yaşamayı hiç düşünmeyen Kelly, barınakta gördüğü bu tatlı köpek yavrusuna karşı koyamamış, hemen onu evine götürmüştü.

2. O daima, sahibi Kelly’nin en iyi arkadaşı oldu… Ve 15 yıl boyunca hayatlarını paylaşan bu ikili, aslında birlikte büyüdüler…

Kelly, 2010 yılında James Garvin’e aşık oldu ve sonra Charlie ile birlikte Kolorado’ya taşındılar. James, iki oğlu, Kelly ve Charlie artık büyük ve mutlu bir aile olmuşlardı.

3. Bir yürüyüş sırasında nöbet geçiren Charlie’ye geçtiğimiz Nisan ayında beyin tümörü teşhisi koyuldu…

Kelly ile James’in düğününden bir hafta önce Charlie, pek iyi görünmüyordu, tam 5 kez kriz geçirmişti. Bu yüzden, sahipleri, daha fazla acı çekmemesi için onu iğne ile uyutmaya karar verdiler. Ancak düğün haftası boyunca Charlie’nin hiç kriz geçirmemesi ve eskisine göre daha iyi görünmesi, Kelly’ye onun düğünü görmek istediğini düşündürdü.

4. Kelly ile James nihayet 1 Eylül tarihinde evlendiler… Ve Charlie’nin son isteği üzerine, diğer beş köpekle birlikte elbette o da düğündeydi

Ama Charlie, daha fazla dayanamadı ve düğünde fenalaştı. Kelly ile James ise onu kucaklayıp “Yapabilirsin” diyerek ayakta tutmaya çalıştılar.

Düğün sırasında fenalaşan Charlie çok yorgundu, yürüyemiyordu. Bu yüzden Kelly’nin kardeşi 80 kiloluk Charlie’yi kucaklayıp Kelly’nin kollarına bıraktı

5. Charlie’nin bu ani vedasına tanık olan davetliler gözyaşlarını tutamadılar…

Charlie’yi tüm ağırlığına rağmen kucağında taşıyan Kate(Kelly’nin kardeşi), onu arkada bırakamayacağını söylüyordu…

6. Kelly, Charlie’nin bu günü görmek için verdiği mücadelenin, onun gözlerinden okunduğunu söyledi…

Vücudu yenik düşmüştü belki ama mutsuz değildi, Charlie’nin mutluluğu her halinden belliydi.

7. Ve düğünden bir hafta sonra, 9 Eylül’de Charlie, kendisine yapılan iğne ile hayata gözlerini yumdu…

Charlie’den kalan son hatıra, düğün fotoğraflarıydı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz