Sex Hayatınızın Mükemmel Olması İçin Tüketmeniz Gereken 11 Yiyecek

0
26256

Tüm uzmanların üzerinde anlaştığı bir konu varsa o da yediğimiz yiyeceklerin libidolarımız üzerinde düşündüğümüzden daha fazla önemen sahip olduğudur.

İşte daha iyi bir seks hayatı için mutlaka tüketmeniz gereken 11 yiyecek!

Ispanak ve diğer yeşillikler

Kan damarlarınızın genişlemesinin sağlayan güçlü bir magnezyum kaynağı. Bunları tükettiğinizde kan damarlarınız genişler ve genital bölgenizde kan akışı hızlanır. Ve libidonuz yükselir.

Şekersiz çay

İçerisinde bulunan antioksidanlar, vücudunuzdaki kan akışını hızlandırır ve beyninizin çok daha iyi çalışmasını sağlar. Kan akışının hızlanması ile libidonuz da yükselir.

Şeftali ve Turunçgiller

İyi ve aktif bir seks hayatı istiyorsanız greyfurt, şeftali ve portakal tüketmeye özen gösterin. Bir araştırmaya göre günde 200 mg C vitamini tüketen erkeklerin sperm kalitelerinde büyük bir artış oluyor.

Yumurta

Yumurta, hormon seviyenizi dengeler ve stresi azaltmaya yardımcı olur. Beslenme düzeninize ekleyeceğiniz günlük bir adet yumurta, sağlıklı bir libido seviyesine sahip olmanıza yardımcı olur.

Kırmızı Şarap ve Et

Şarapta bulunan antioksidanların kan damarlarımızı genişlettiğini ve genital bölgemize giden kan akışını arttığından dolayı gün içerisinde 1-2 kadeh şarap tükettiğinizde vücudunuz rahatlar, kan damarlarınız gevşer ve dolayısıyla libidonuz artar. Fazlasını alırsanız performansınız düşer bunu da dipnot olarak verelim.

Kuru yemiş

Seks hormonunuz da dahil olmak üzere vücudunuzdaki birçok hormonun düzgün çalışabilmek için bu sağlıklı yağlara ihtiyaç duyar. Antik Roma’da insanlar evlenirken üzerlerine ceviz atılmasını da unutmamak gerek bir bildikleri vardır herhalde.

Yağlı balık

Omega-3 açısından zengin somon, uskumru, sardalya ve ton balığı gibi yağlı balıklar, cinsel uyarılmanızı etkileyen dopamin hormonunun da yükselmesine yardımcı oluyor. Ayrıca erkeklerde ereksiyon süresinde artış görülüyor.

Yulaf ve diğer tam tahıllar

Tam tahıllı gıdalar tüketmek vücudunuzdaki testosteron seviyesini yükseltir. Bu durum hem kadın hem erkek için düşündüğünüzden çok daha önemli! Testosteron hormonu, hem kadınların hem de erkeklerin libidosunda ve orgazm gücünde oldukça önemli bir role sahip. Bu gıdaları tüketmek cinsel hayatınızın kalitesini artırır.

İstiridye ve midye

İstiridyeler diğer tüm yiyeceklere oranla çok daha fazla çinko içerir. Çinko’nun vücudumuzdaki en önemli etkilerinden biri de libidoyu yükseltmesidir. 

Bitter çikolata

iki kişi arasındaki çekimi arttırabiliyor! Hatta İngiltere’de yapılan bir araştırma çikolata yemenin, öpüşmekten çok daha yoğun duygular ortaya çıkarabildiğini kanıtladı. Gece alacağınız bir parça bitter çikolata gecenizi gündüze çevirebilir.

Çilek ve diğer kırmızı meyveler

İçerdikleri C vitamini sayesinde libidonuzu ve enerjinizi yükseltir. Özellikle kahvaltıda tercih edebileceğiniz yaban mersini, kahvaltı sonrası minik bir kaçamak için ihtiyacınız olan enerjiyi size verecektir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz