Sevgiliyle İzlenecek En İyi Filmler Burada!

0
1848

Sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi romantik filmler hangileri? İşte, bir akşam yemeği sonrası sevgilinizle içinizi ısıtacak, size romantik ve duygusal anlar yaşatacak en iyi filmlerin listesi…

10. Aynı Yıldızın Altında (2004)

Aynı Yıldızın Altında filmi hem romantik hem de dram alanında seyircileri oldukça derinden etkileyen bir film olarak bilinmektedir. Filmde 16 yaşında bir kız çocuğu olan Hazel adlı karakter, 3 yıl boyunca tiroid kanseriyle uğraşırken bir anda kanserin akciğerine sıçramasıyla kanserli hastalar destek grubunun terapilerine katılmaya başlayacaktır. Bu destek grubunun terapisinde bir gençle tanışacak ve ona aşık olacaktır.

Aşık olduğu karakterin adı Augustus’dur. Augustus, Hazel’e çok aşık olacaktır ve onun bir hayalini gerçek hale getirmek için bir yolculuğa çıkaracaktır. Josh Boone tarafından yönetilen bu film John Green’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Filmin baş rollerini ise Sahilene Woodley, Willem Dafoe ve Ansel Elgort paylaşmaktadır.

9. Umut Işığım (2012)

Eski tarih öğretmeni Pat Salitano, hayatında değer verdiği her şeyi bir günde yitiren bir adamdır. Yaşamış olduğu ciddi bir travma sonrası mahkeme kararıyla sekiz ay süresince rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra ise yaşamını düzene sokmak şartıyla ailesinin evine geri yerleşir. Pat’in tek amacı düzgün bir adam olmak ve işini geri almaktır. Bu sayede de karısı Vicky’yi geri kazamaya çalışmaktadır.

Ancak durum, sandığından çok daha zordur. Bir yemekte aile dostluyla karşılaşır. Karşılaştığı genç kadına, eski eşine ulaşma amacıyla yakınlaşmıştır. Tiffany, bir iyilik karşılığında Pat’e yardım etme teklifinde bulunmuştur. Bu durum her ikisi için umut ışığı olacaktır.

8. Zamanda Aşk (2013)

Ailedeki erkeklerin özel bir gücü olduğunu 21 yaşına girdiğinde öğrenen Tim Lake’ nin bu gücü kendisinin de kullanabileceği zaman gelmiştir. Bu özel güç zamanda yolculuk edebilmektir ve bunu öğrenen Tim, geçmişte yapmış olduğu ve bundan dolayı utanç duyduğu olayları teker teker düzeltmeye ve daha doğru bir şekle getirmeye başlar. Bir süre sonra Londra’ ya yerleşen genç adam, burada oldukça güzel bir kadınla yani Mary’ le tanışır ve o andan itibaren aşık olur.

Aşık olduğu kadınla ilişkisinde sürekli olarak özel gücünü kullanan ve ilişkilerine bu şekilde yön vermeye başlayan Tim, zaman içerisinde bu yaptığının yanlış olduğunu ve hayatın önemli anlarını değiştirmemesi gerektiğini anlar. Oldukça anlamlı olan filmin başrolünü Domhnall Gleeson ile Rachel McAdams oynamıştır

7. Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi (2008)

Ölüm döşeğinde olan Daisy hastane odasındadır, yanında da kızı Caroline vardır. Kızından Benjamin Button’ın günlüğünü okumasını ister. Günlükte 1. dünya savaşı sırasında saatçilik işi yapan bir adam oğlunu savaşta kaybeder.

Yaşadığı bu acı ile birlikte gözleri görmeyen saatçi yeni bir saat yapar. Bu saat geriye doğu işlemektedir, tren istasyonu için yaptığı bu saatteki amacı yola gidenlerin bir şekilde geri dönmelerini sağlamaktadır. Saat bir mucize yaratır ve savaşın sona erdiği gün Benjamin Button hayatını tersten yaşamaya başlar. Yaşlı bir bebek olarak doğar ve hayatı bebekliğine kadar uzanır.

6. Titanik (1997) 

James Cameron’un yönettiği filmde Titanik adlı devasa gemi, batmayan gemi olarak adlandırılmış ve bu gemiye binmek herkesin hayallerini süslemektedir. Sınıf farklılıklarının da net bir şekilde görüldüğü filmde fakir olan Jack ile zengin kız Rose bir şekilde tanışarak birbirlerine aşık olurlar.

Ancak Rose’un sevmediği bir nişanlısı vardır ve annesinin ısrarı üzerine onunla evlenmek zorundadır. Batmayan bu gemide yolculuklarına başlayan iki genç, geminin bir buzdağına çarpmasıyla hayatlarında unutamayacakları bir anı yaşamaya başlarlar. Geminin büyüklüğüne ve gücüne güvenerek yeterli filika almadıkları için yolcuların çoğunun öldüğü filmde 4,5 saat gibi bir sürede batan gemide olanlar konu ediliyor.

5. Aşk ve Gurur (2005)

5 kızı olan ve kızlarının evlenmelerini isteyen anneleri, kendilerine komşu olarak taşınan Bingley ve Darcy’i kızları için damat adayı görmeye başlamıştır. Kızları arasından Jane, Bingley’ in dikkatini çekmiştir ve Jane de bu adamın yakışıklı olduğunu düşünmektedir. Bu durumun farkına varan anne Bennet, Jane’i bir akşam komşunun evine göndermiştir fakat Jane uzun süre boyunca eve gelmemiş ve bunun üzerine bir de hastalanmıştır.

Jane’nin hastalanması üzerine ona yardım etmek için kızlardan Elizabeth de komşularının evine gitmiştir ve Darcy bu kez Elizabethe takılmaya başlamıştır ancak Elizabeth, bu adamın ev arkadaşı olan Wickham’ den hoşlanmıştır. Tüm bunlarla beraber durumun içine fark etmeden dahil olan Lydia da artık olayların içindedir. Zaman geçtikçe bu kız kardeşlerin durumları oldukça karmaşıklaşır ve aşk ile gururun arasında takılı kalırlar.

4. Not Defteri (2004)

Edward bir insanın yarattığı bir yaratıktır. Ancak yaradılışı tam olarak tamamlanmadan yaratıcısı ölür. Bu ölüm yüzünden elleri yapılamaz ve makas şeklinde kalır. Bu nedenle de uzun yıllar boyunca yalnız yaşamak zorunda kalır. Ancak bir süre sonra bir kadın Erward’a yardım elini uzatır.

Edward şimdi hiç bilmediği, tanımadığı bir ortamdadır. Yaşadığı bu yeni çevreye uyum sağlamak için kendini zorlayan Edward o bölgede saç kesimi yapmaya başlar ve herkes onu başarısı ile tanımaya başlar. Herkesin sevmeye başladığı Edward hayatından oldukça memnundur ama yaşam her zaman güzel gitmemektedir.

3. Makas Eller (1990)

Edward bir insanın yarattığı bir yaratıktır. Ancak yaradılışı tam olarak tamamlanmadan yaratıcısı ölür. Bu ölüm yüzünden elleri yapılamaz ve makas şeklinde kalır. Bu nedenle de uzun yıllar boyunca yalnız yaşamak zorunda kalır. Ancak bir süre sonra bir kadın Erward’a yardım elini uzatır.

Edward şimdi hiç bilmediği, tanımadığı bir ortamdadır. Yaşadığı bu yeni çevreye uyum sağlamak için kendini zorlayan Edward o bölgede saç kesimi yapmaya başlar ve herkes onu başarısı ile tanımaya başlar. Herkesin sevmeye başladığı Edward hayatından oldukça memnundur ama yaşam her zaman güzel gitmemektedir.

2. Saksı Olmanın Faydaları (2012)

Saksı Olmanın Faydaları filminde Charlie adlı başkarakter etrafındaki kişilerce sürekli dışlanan ve kendi içsel dünyasındaki sorunlarda boğulmakta olan bir genç olarak görülmektedir. Filmin ilk dakikalarında Charlie’nin en yakın arkadaşı intihara kalkışacaktır ve Charlie bu olaydan daha da etkilenerek çok kötü zamanlar yaşayacaktır.

Charlie’nin liseye başlamasıyla hayatı ve çocukluk travması değişecektir ve bu konuda ona lisede tanışacağı iki arkadaşı yardım etmektedir. Sthephen Chbosky tarafından kitabı yazılan ve sinemaya uyarlanan bu film güzel bir büyüme hikayesini anlatmaktadır. Başrollerde beyaz perdede görülmeye alışık olunan ünlü isimler bulunmaktadır.

1. Kazablanka (1942)

Kült bir yapım olan film bir aşk hikayesi klasiğidir. Fas’ın bir kenti olan Kazablanka’da geçen olay 2.Dünya Savaşı yıllarında geçmektedir. Bu şehir savaş yıllarında Hitler yönetiminden kaçanların buraya sığınması ile birlikte renkli bir görünüme bürünür.

Şehirdeki barlar arasında en popüler olan barı Rick Blaine yönetmektedir. Her şey yolunda gider iken hiç beklenmedik anda beklemediği bir olay meydana gelir. Eski aşkı olan Lisa yanında kocası olan Victor Laszlo’yu da yanına alarak Rick Blaine’in barına gelir. Kocası direnişçilerin lideridir. Rick eski aşkı ve kocasının şehirden kaçmaları için yardım etmeye başlar.

Kaynak: 1

Bu İçerik de ilginizi çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz