Sahiplerine En Sadık 15 Köpek Cinsi

0
19683

Sahiplerine En Sadık 15 Köpek Cinsi! Diğer hayvanlardan farklı olarak, köpekler bize sadece “iyi” değiller çünkü onlara barınak ve yiyecek veriyoruz. Onlarla özel bir bağ kuruyoruz ve bu yüzden daha sadıklar. ScienceDirect’in köpek davranışı hakkındaki bir denemesi, beynin zevk ve olumlu duygular ile ilişkili olan kısmının, köpeklerin sahiplerinin kokusunu alabileceği zaman yandığını keşfetti. Bu, insanlarda sevgiye bağlı olan kısımdır!

15. Chihuahua

Sahiplerine En Sadık 15 Köpek Cinsi

Bu küçük “kese köpekleri” küçük olduklarına inanmıyorlar. Chihuahuas, büyük köpek tavırları sergiliyor kendisinin ufacık olduğunu bir türlü kabul etmiyor. Bunun yanında sahiplerine çok bağlıdır.

14. Chinese Shar-Pei

Sahiplerine En Sadık 15 Köpek Cinsi

Shar-Peis çok bağımsız, sakin ve güvenilirdir. Fiziksel özellikleri nedeniyle mükemmel bir arkadaş olurlar ve bekçilik yaparlar.

13. Rottweiler

Sahiplerine En Sadık 15 Köpek Cinsi

Rottweiler eğlenceli, sevgi dolu, kendine güvenen ve kendini sahibine adamış bir köpek ırkıdır. Ciddi görünebilirler, ancak her zaman insanları eğlendirmeye ve insanlarla oynamaya hazırlar.

12. Irish Wolfhound (İrlanda kurt köpeği)

Sahiplerine En Sadık 15 Köpek Cinsi

İrlanda Kurt Köpeklerine yumuşak bir dev dersek yanılmış olmayız. Büyük boyutlarının sizi kandırmasına izin vermeyin, aslında çok sakin, kibar ve şefkatlidirler. Onların sadakati, onları böyle özel bir cins yapan başka bir özelliktir.

11. Dachshund

Sahiplerine En Sadık 15 Köpek Cinsi

Bu küçük dev adamlar sahiplerine şiddetli şekilde bağlıdırlar.

10. Doberman

Büyük olabilirler, ancak tam bir aile köpeğidir. Dobermanlar sadece sadık değil, aynı zamanda korkusuz ve uyanıktırlar.

9. Labrador Retriever

Labs, çocuklar ile harika uyum sağlayan ve çok zeki köpeklerdir! Size o kadar adanmışlar ki, hastalıkta ve sağlıkta veya sadece TV izliyor olsanız bile, yanınızdan ayrılmayacaklar.

8. Great Pyrenees

Büyük Pireneler, koşulsuz bağlılıklarıyla sizi gerçekten şaşırtacak başka bir görkemli köpek ırkıdır. Sürü köpekleri olarak kullanılırlar ve sürülerine veya ailelerine karşı gerçekten koruyucudurlar. Gerçi, sevimli olmadıklarını düşünmeyin, çünkü öyleler. Sabırlı, zeki, sevimli ve şefkatlidirler ve evlerini severler.

7. St. Bernard

Bernards, çocuklarınız veya diğer evcil hayvanlarınız varsa, sizin için harika olan çok popüler bir köpek ırkıdır. Eğlenceli, çekicidirler. Ayrıca çok sorumludurlar, bu yüzden kurtarma köpeği olarak çok sık kullanılırlar.

6. Boxer (boksör)

Çocuklar ile harika anlaşmaları, çok sabırlı olmaları, çok eğlenceli ve sevgi dolu olmalarının yanında inanılmaz sadık olmaları onları harika bir köpek yapıyor.

5. Collie ( işkoç çoban köpeği )

Herkes bu köpeği Lassie (lesi) filminden tanıyacaktır. AKC tarafından adanmış, zarif ve gururlu olarak tanımlanırlar ancak sadakatleri, zekaları ve karakterleri söz konusu olduğunda onlar için efsanelerdir.

4. Beagle

AKC’ye göre, sadece güvenilir değil, aynı zamanda çok arkadaş canlısı, meraklı, neşeli ve kolay. Beagle’lar çok nadiren agresif veya şiddetlidir, tabiatlarına şiddet uygun değildir. Bununla birlikte, yüksek bir sese sahiptirler ve uluma ile bilinirler.

3. German Shepherd (Alman Kurdu)

Alman Çobanları da inanılmaz derecede ünlü bir cins ve birçok insan tarafından çok seviliyor. Dünyanın en zeki ve en cesurlarından ırklarından. Bunun dışında, onlar da dünyanın en sadık köpek ırklarından biridir. Sonuçta, polisin, ordunun ve körlerin onlara çok önemli işlerle güvenmesinin bir nedeni var.

2. Golden Retriever

Amerikan Kennel Kulübü tarafından tanınan en popüler ırktır ve iyi bir nedeni var. Dost canlısı, zeki, tatlı ve aynı zamanda sahiplerine “çok sadık” davranıyorlar.

1. Akita

AKC tarafından tanımlandığı gibi Akita’lar, son derece sadıktır ve ailelerine tamamen adanmıştır. Onlar bir Japon ırkıdır ve onlardan sevgi, saygı ve eğlence bekleyebilirsiniz!
Dünyanın en ünlü ve sadık köpeği Hachiko’nun bir Akita olması şaşırtıcı değildir.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz