Sadece Meyve Ve Bitkilerle Besleniyor! Ormanın Gerçek Kralını Görenler Hayretler İçerisinde

0
7630

Güney Afrika’da engelli olarak dünyaya gelen 21 yaşındaki Ellie isimli genç, ormana gidip başta muz olmak üzere topladığı meyve ve bitkileri yiyor.

1.

Güney Afrika’da yayın yapan Afrimax TV televizyonuna açıklamada bulunan gencin annesi, beş çoğunu doğumda kaybettiğini ve Ellie’yi Tanrı’dan bir hediye olarak gördüğünü söyledi.

2.

Anne, köylülerin sürekli çocuğunu rahatsız etmeleri ve maymun demelerinden ötürü çok büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

3.

Oğlunun yemek sevmediğini ve sadece muz yediğini söyleyen anne, konuşmayan oğlunun tek yaptığı şeyin insanlardan korktuğu için ormana kaçmak olduğunu ifade etti.

4.

Kaçan oğlunun peşinden koşmak zorunda kaldığını söyleyen anne “Bazen haftada 230 kilometre koşmak zorunda kalıyorum” dedi. Köylüler, sürekli ormanda yaşamak isteyen Ellie’yi vahşi hayvanların saldırısına karşı ormandan uzakta tutmaya çalıştıklarını ama pek başarılı olamadıklarını söyledi.

5.

Anne, kafası bir tenis topu büyüklüğünde dünyaya gelen oğlu için, komşularının “Bu insan değil maymun” sözlerine aldırış etmediğini, beş çocuğunu kaybettikten sonra Ellie’nin yaşamasının Tanrı’dan bir ödül olduğunu söyledi. Komşular, daha önce Ellie gibi birini hiç görmediklerini ve çocuklarının bu nedenle genci taciz ettiklerini söyledi.

6.

Öte yandan dünya üzerinde birçok farklı özelliğe sahip insanlar bulunuyor. Onlardan biri de “Devekuşu halkı” olarak adlandırılan kabile ve üyeleri. Zimbabwe’nin ‘devekuşu halkı’ olarak adlandırılan yerlilerin sadece iki ayak parmakları var. Zambezi Nehri Vadisi’nde yaşayan Vadoma kabilesi olarak biliniyorlar.

7.

Ayaklarında sadece iki ayak parmağı var. Orta ayak parmakları yok ve ikisi de çarpık. Vadoma kabilesi ‘ektrodactyly’ olarak adlandırılan nadir bir rahatsızlıktan muzdarip ve bu durumun popülasyonun dörtte birini etkilediği biliniyor.

8.

Vadomalar arasında genetik havuz küçük olması nedeniyle bu genetik hastalık Vadoma’da yaygın olarak kalmakta. Üyelerin grup dışında evlenmesi kabile yasalarına aykırı.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz