Sadece Japonya’da Satın Alabileceğiniz 9 İlginç Hizmet!

0
10345

Yaptıkları icatlarla yeniliklerin ülkesi olan Japonya ‘da, oldukça tuhaf hizmetlerde bulunmaktadır. Verdiği hizmetlerle tüm dünyayı şaşırtan Japonların oldukça tuhaf olan bu hizmetlerini sizler için bir araya  getirdik. İşte karşınızda bu hizmetler.

1. Reklam Servisi

Oldukça ilginç bir hizmetle yazımıza başlıyoruz. Gördüğünüz ve bildiğiniz tüm reklamlerdan  farklı olan bu reklam hizmeti, insan vücudunun bacak ve göğüs bölümünde yer almaktadır. Reklamcıların sekiz saatlik alabildiği bu reklamı alabilmeleri için sosyal medya hesabında yirmi ve daha fazla arkadaşı olması gerekmektedir. Tabiki bu reklamı alabilmek için de reklam alıcının en az on sekiz yaşında olması da gerekiyor.

2. Birlikte Uyuma Kafeleri

Japonya’ daki insanların çoğu parasını sarılma, sohbet, ilgi, alaka ve arkadaşlık gibi hizmetlerle harcamaktadır. Böyle ihtiyaçlardan dolayı  Japonya’da bu hizmetleri veren yerler gün geçtikçe artarak  açılmaktadır. İşte onlardan birisi de genç bir kadınla sarılarak uyuma hizmeti veren bu kafelerdir. Kendisini yalnız hisseden kişilerin aldığı bu hizmetin bedelide yetmiş yedi dolardır.

3. Arkadaşlık Servisi

Japonya’ da arkadaşınız yok ve kendinizi yalnız hissediyorsanız bu servis tam size göre. Çünkü Japonlar otuz dolar ödeyerek aldıkları arkadaşlık servisi hizmeti  sayesinde istedikleri zaman kendilerine bir arkadaş edinmektedirler. 

4. Düğün Misafiri Hizmeti

Japonya’ da evlenen  ve davetlilerinin az olduğunu düşünen kişiler için verilen bu hizmet sayesinde çiftler kalabalık bir düğün merasimine sahip olmaktadır. Sahte davetli olarak misafirin kişi başına 200 dolar aldığı bu hizmette yer almayı ister miydiniz ?

5. Eski Sevgilinin Eşyalarını Teslim Etme Servisi

Ayrılmış olan çiftlerin unutulmuş veya özellikle bırakılmış eşyalarının sonu  genelde çöp kutusunda bitmektedir. Ama Japonlar bunun önüne geçebilmek için çiftlere iki buçuk dolarlık bir hizmet sunmaktadır. ayrılan kişiler otuz ürünlük bu kutuyu alarak eski sevgilisine ait hediyeleri, aşk mektuplarını, fotoğrafları ve kişiler eşyaları geriye iade edebilmektedir.

6. Yaz ödevi servisi

Videomuzun bu maddesinde ise öğrencilerin hayatını kolaylaştıran bir hizmet bulunmaktadır. Yaz ödevi yapmak istemeyen öğrencilerin başvurduğu bu hizmette ise ödev sayfa şeklindeyse sayfa başına neredeyse beş dolar, okuma ödevi yapılacak ise 400 karakterli bir kitap için neredeyse yirmi dokuz dolar, araştıralacak bir proje ise kırksekiz dolar ücretle bu hizmetten yararlanılmaktadır.  

7. Evcil Hayvan Kiralama Servisi

Japonya’ nın bir diğer hizmeti ise evcil hayvan kiralama sevisidir. Ve bu hizmet Japonya’da en çok talep edilen servislerinden birisidir. Küçük apartman dairelerinde uzun süreli hayvan bakmanın uygun olmadığı, insanların sürekli çalışması ve hiç boş zamanlarının olmaması nedeniyle bu hizmet çok talep edilmektedir. Bu yüzden kişiler evinin en uygun olduğu veya işlerinin hafiflediği sıralarda bu servise giderek hayvanlarını kiralamaktadır. Bu sayede de sokağa terk edilen hayvanlara rastlanılmamaktadır.

8. Özür Dileme Servisi

Japonya’da özür dileme oldukça önemlidir. Hatta Japonca’da özür dilemek için en az yirmi farklı kelime bulunmaktadır.  Bazı erkekler karşısındaki kişilerden özür dilemek için  kafalarını tıraş bile ettirmektedir. Tabiki de özür dilemenin önemli olduğu bir ülkede özür dileme servisi olmazsa olmaz. Birinden özür dilemek isteyenlerin başvurduğu bu servise yüz yüze özür dilemek için iki yüz kırk dolar, telefon ile özür dilemek için doksan altı dolar ödenmektedir.

9. Kulak temizleme salonu

Ülkemizde hastanelerde Kulak Burun Boğaz servislerinde verilen hizmetlerin salona dönüştüğü bir hizmetle karşınızdayız. Bu hizmet Japonya’ da kocalarının kulaklarını temizlenmesi için kendilerine sürekli baskı yapmasından şikayetçi olan kadınların işini kolaylaştıran bir hizmettir. Gün geçtikçe yaygınlaşan bu hizmet Mimikaki adı verilen kulak temizleme çubukları ile otuz beş dolar karşılığında verilmektedir.
Peki siz bu ve diğer hizmetler hakkında neler düşünüyorsunuz. Bu hizmetlerden hangisini ülkemizde görmek isterdiniz? Cevaplarınızı yorumlar kısmından bizlere yazmayı unutmayın.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz