Romeo ve Juliet Karantinada: Koronavirüs Karantinasındayken Balkonda Tanışan Çift Evleniyor

0
830

Her ne kadar insanların çoğu evde kalmayı olumsuz hatıralarla anımsayacak olsa da bu günleri güzel anımsayacak olanlarımız da var. İtalya’nın Verona kentinde yaşayan Michele D’Alpaos ile Paola Agnelli bu kişilerin başında geliyor. Karantina günlerinde balkonda tanışan çift şimdilerde evlilik hazırlığı yapıyor.

1. 10 Hafta Boyunca Balkondan Balkona Devam Eden Konuşma

İtalya’nın Verona kentinde mart ayında karantina nedeniyle evlerine kapanan Michele D’Alpaos ile Paola Agnelli, evlenme kararı aldıklarını açıkladı. Kısıtlamalar sırasında evlerinin balkonlarından tanışan çift, birbirlerine aşık olduktan sonra 10 hafta boyunca uzaktan konuşmaya devam etti.

2. Her Şey Müzik Dinlemek İçin Balkona Çıkınca Başladı…

İtalya’da karantina günlerinde evlerinden çıkamayan vatandaşlar, balkonlardan birbirine destek olmak için müzik yapıyordu. Paolo ve Michele’in birbirini görüşü de balkonlarına müzik dinlemek için çıkmasıyla oldu.

3. İnstagram’dan Ekledi…

Tanışma hikayelerini anlatan Avukat Paola Agnelli, Michele D’Alpaos’u karantina esnasında düzenlenen balkon konserlerinde önce kendisinin gördüğünü söyledi.

4. ‘Paola’ Yazılı Pankart

Michele ise, Paola’nın kardeşinin keman çaldığı bir etkinlikte Paola’yı görmesi üzerine Instagram hesabını bulup eklediğini açıkladı.

5.

Çiftin arasında yaşanan aşk ise, Michele’nin evin terasına ‘Paola’ yazılı bir pankart asması sonucunda sosyal medyada yayıldı.

6.

İlişkilerini 10 hafta boyunca telefonda devam ettiren çift, haziran ayında ilan edilen normalleşme sürecinde ilk kez bir araya geldi ve evlenmeye karar verdiler. Çiftin düğünü ise tanıştıkları evin terasında düzenlenecek.

7. Verona’nın Bir Diğer ‘Romeo Ve Juliet’i

Sosyal medya kullanıcıları tarafından İngiliz yazar William Shakespeare‘in en bilinen eserlerinden Romeo ve Juliet‘e benzetilen olayla ilgili konuşan Paola, “Kesinlikle evleniyoruz, tek yapmamız gereken düğün gününü belirlemek” ifadelerini kullandı.

8.

Çiftin yaşadığı ve tanıştığı yer olan Verona da aynı zamanda Romeo ve Juliet hikayesinin geçtiği yer.

Kaynak: 1

Bu içerik de ilginizi çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz