Öz Babaları Tarafından Yıllarca İstismar Edildiler! Kız Kardeşler Destek Bekliyor

0
1230

Halı altına süpürülen rahatsız edici bazı gerçekler artık yüksek seslerle konuşulabiliyor ve insanlar haklarını arayabiliyor.

Türkiye’de aile içi istismar vakaları oldukça fazla. Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM)’in gündeminde olan vakaları takip edersiniz, bu sayının azımsanmayacak kadar fazla olduğunu görebilirsiniz. Üstelik bunlar yalnızca yansıyanlar, çoğu zaman aile içi istismar vakaları gün yüzüne çıkmıyor. Haberimiz olduğunda tüylerimizin ürperdiği bu çirkin olayları ne yazık ki bazı çocuklar yaşıyor. Üstelik fail çoğu zaman ne yazık ki baba, abi ya da dede oluyor. Mersin’de de 3 kız kardeş öz babalarının küçük yaşlardan itibaren kendilerini istismar ettiğini söyledi ve 55 yaşındaki S.D’ye dava açtı. Yaşları 28-34 arasında değişen 3 kardeşin adalet arayışı bugün Mersin 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 14:00’de görülecek davayla devam edecek.

Ensest ve pedofili kelimelerini bazılarımız görmeye tahammül edemezken, pek çok çocuk istismara maruz kalıyor. Mersin’de de 3 kız kardeş küçük yaşlardan itibaren öz babaları tarafından sistematik olarak istismar edildi

Şu anda yaşları 28 ile 34 arasında değişen kız kardeşler, 55 yaşındaki S.D’den şikayetçi oldu. Ancak, S.D suçlamarı kabul etmedi ve gözaltına alınıp serbest bırakıldı. H.G. (34) ile kız kardeşleri S.D. (30) ve S.D., (28), geçtiğimiz haftalarda öz babaları S.D.’nin yıllardır kendilerine cinsel istismarda bulunduğunu öne sürüp, şikayetçi oldu. 3 kız kardeşin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan emlakçı baba, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İddiaları kabul etmeyen baba, kızlarının kendisinden para alabilmek için böyle bir olaya başvurduklarını savundu.

Bugün ise 3 kız kardeşin adalet arayışında ilk duruşma görülüyor. Kız kardeşlerin anlattıkları ise insanın kanını donduracak cinsten.

Kız kardeşler tacizin küçük yaşlardan itibaren başladığını ve 20 yaşına kadar devam ettiğini belirtti. Kardeşlerden en büyüğü olan 34 yaşındaki H.G, şunları söyledi; “6 yaşından 20 yaşına kadar cinsel tacize şiddete maruz kaldım. Yıllarca şiddet de uyguladı. Yaşadıklarımız psikolojimi alt üst etti. Bir babanın evladına yapmayacağı şeyleri yaptı bize. Bir insan evladına bunları nasıl yapabilir? Biz adaletin yerini bulmasını, onun en ağır cezayı almasını istiyoruz. Çocukluğumuzdan beri bu travmayı yaşıyoruz. Yaşadıklarımız psikolojimi alt üst etti. Mağdur olan başka akrabalar da var ama korktukları için üzerini kapatmaya çalışıyorlar. Biz para pul istemiyoruz. O şahıs bize yaşattıklarının karşılığını bulsun istiyoruz. Biz adaletin yerini bulmasını, onun en ağır cezayı almasını istiyoruz. Kaybettiğimiz çocukluğumuzu geri verin bize. Lütfen sesimizi duyun”

Kız kardeşler sanığın resmi nikahlı olmayan annelerini de yıllarca fuhuşa zorladığı, baldızına (kızların teyzesi) ve erkek kardeşinin kızına da tecavüz ettiğini öne sürdü. Kardeşler, ilk etapta 6 kadın olarak mahkemeye şikayet dilekçesi verdiklerini ancak sanığın tehdit ettiği gerekçesiyle teyzelerinin ve S.D’nin yeğeninin şikayeti geri çektiğini söylediler.

Fail S.D’nin 3 kardeşi de istismar ettiği ise kardeşlerden en büyüğü olan H.G.´nin yaşadıklarını anlatmasının ardından diğer kardeşlerin de kendilerine yapılanı söylemesiyle ortaya çıktı. Kardeşler, 5-6 yaşlarından beri buna maruz kaldıklarını söylediler.

Yaşadığı travma nedeniyle 2 kez intihara kalkıştığını söyleyen kız kardeşlerden 32 yaşındaki S.D; “Bu yaşıma kadar evlenemedim, hep koktum. İki defa intihar girişiminde bulundum.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü. “Çok büyük korkular yaşadık. Ben de sadece bana yaptığını sanıyordum ama herkese yapıyormuş. O şahsın en ağır cezayı almasını ve adaletin yerini bulmasını istiyorum” dedi.

Kız kardeşlerden 28 yaşındaki S.D. ise; “Hukuk mücadelesi veriyoruz ve sadece vicdanı olan insanlardan destek bekliyoruz. Bize bunları yaşatan şahsın tutuklu yargılanmasını istiyoruz” diye konuştu. Kardeşlerin davası bugün görülüyor. Kardeşler ilk olarak, 10 Ocak’ta şikayet dilekçesi verdiler. Savcılık olay hakkında soruşturma başlattı. Mağdur kadınların yaşadıklarından dolayı psikolojilerinin bozulduğu belirlendi. Ancak dosya için takipsizlik kararı verildi.

Kardeşler yaşadıklarını Demirören Haber Ajansı’na anlattı;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz