Oyuncularının “Sanat Adına” Gerçekten Sevişerek İzleyen Herkesi Şok Ettiği Filmler!

0
2684

Her başarılı oyuncunun, oynadığı karaktere hayat verirken amaçladığı tek bir şey var, gerçekçilik… Her usta yönetmenin de kadrajına aldığı bir sahneyi çekerken amaçladığı tek şey, yine gerçekçilik… Bu amaç uğruna her iki taraf da sınırlarını bazen “fazlaca” zorlayabiliyorlar.

 1. Dokuz Şarkı (9 Songs)

Michael Winterbottom’ın yönetmenliğini yaptığı film, dozunu fazlaca aşan seks sahneleri nedeniyle çok eleştirildi. Sahneler öylesine gerçekçiydi ki, bu anların gerçek bir birleşme anında çekildiği dedikoduları kulislerde konuşulmaya başladı.

2. Duygu İmparatorluğu (In the Realm of the Senses)

Toplumun cinselliğe yüklediği anlamlara eleştiri getiren Japon yönetmen Nagisa Oshima’nın bu filminde, evli bir kadın ile genç bir adam arasındaki aşk konusu işleniyor. Bir çeşit erotik drama sayılabilecek filmdeki sahnelerin canlandırılmaktan bir tık ileriye gittiği ise apaçık görülüyor.

 3. Geri Zekalılar (The Idiots)

Danimarkalı yönetmen Lars von Trier’in 1998 yapımı bir diğer filmi olan “Geri Zekalılar”, normal insanların arasına katılıp geri zekalı gibi görünen, toplumun değerlerine aykırı davranan bir grup insanın tecrübelerini anlatıyordu. Filmde görülen seks sahnesinde gerçek bir birleşme söz konusuydu. Oyuncuların yüzü görülmese de, sahnenin oyuncularla ya da onların dublörlerleriyle gerçekten çekildiğine hiç şüphe yoktu.

4. Nymphomaniac: Vol I

Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Stacy Martin, Uma Thurman, Stellan Skarsgard ve Christian Slater gibi oyuncuların yer aldığı film daha çekim aşamasındayken bu tip dedikodularla magazin basınının gündemine oturmuştu. Lars Von Trier de gelen bu dedikoduları yalanlamayınca doğruluğu bir nevi onaylanmış oldu. Film beyazperdede gösterime girdiğinde oyuncular filmde gerçek bir seks sahnesi olduğunu onayladılar. Ancak bu sahneyi kendilerinin değil, dublör olarak kullandıkları iki porno yıldızının gerçekleştirdiğini itiraf ettiler.

5. Paris’te Son Tango (Last Tango in Paris)

Yönetmenliğini Bernardo Bertolucci’nin yaptığı bu romantik dram filmi, içinde yer alan tereyağlı tecavüz sahnesiyle adından fazlaca söz ettirdi. Normalde senaryoda olmayan bu sahne Bertolucci tarafından son anda eklenince, oyuncu Maria Schneider istemeden de olsa kabul etmek zorunda kaldı. Yıllar sonra bu iddialara istinaden Schneider şu açıklamayı yaptı:

“Dürüst olmak gerekirse kendimi inanılmaz derecede küçük düşürülmüş hissettim. Tecavüze uğramış gibi hissediyordum, hem Marlon(Brando) hem de Bertolucci tarafından…”

Schneider her ne kadar gerçekten sevişmediklerini iddia etse de, yıllardır süregelen bu dedikoduların ardı arkası kesilmedi.

6. Bağla Beni (Baise Moi)

Yönetmenliğini Virginie Despentes’in yaptığı; eski bir hayat kadını ile tecavüze uğramış bir kadının hikayesinin anlatıldığı “Bağla Beni” filmindeki sahneler öylesine iddialıydı ki, içeriği nedeniyle Fransa’da dahi yasaklılar listesine alındı.

7. Little Ashes


Little Ashes filminde Salvador Dali karakterine hayat veren Robert Pattinson, mastürbasyon sahnesinde gerçekçi olamadığını anlayınca, gerçekten yapmak zorunda kaldığını şöyle itiraf etti:

“Bunu yaptım, çünkü sahnede rol yapmak işe yaramadı. Ben de kameralar önünde kendimi tatmin etmek zorunda kaldım. Orgazm olurkenki yüz ifadem ise böylece kaydedilmiş oldu.”

8. Benimle Ol (Lie with Me)

İçerisinde yer alan pek çok seks sahnesiyle “Benimle Ol” filmi, adını hakkıyla taşıyan filmlerden oldu. Filmi izleyenler, seks sahnelerinin gerçekliği karşısında şaşkındılar. Başrol oyuncuları Lauren Lee Smith ve Eric Balfour sahnelerin gerçekçiliğini artırmak adına rol yapmadıklarını, gerçekten seviştiklerini itiraf ettiler. Bu inanılmaz açıklama karşısında pek çok eleştiriye de hedef olmaktam kurtulamadılar.

9. Deccal (Antichrist)

Lars von Trier’ın bir başka filmi olan Deccal, korku ile erotizmin oldukça ilginç bir karması olarak sinema tarihindeki yerini aldı. İçerdiği fazla gerçekçi ve bir o kadar da tuhaf seks sahnesi nedeniyle ise damgalandı. Sonrasında ise bu sahnenin oyuncular tarafından değil, iki dublör tarafından gerçekleştirildiği kabul edildi.

10. Sevgili (L’Amant)

Ünlü yazar Marguerite Duras’ın hayatından kesitler olan “Sevgili” filmi, orta yaşlı bir adam ile genç bir kızın yaşadığı aşkı anlatıyor. Film, yayınlandığı dönemde ateşli seks sahneleri ile ilgili çok eleştiri aldı. Çekimler öylesine gerçekçiydi ki, sahnelerin başrol oyuncuları gerçekten de seks yaparken çekildiği iddia edildi. Prodüksiyon ekibi, bu dedikodular karşısında sessizliğini korumayı tercih etti.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz