Ormanlarda Bulunmuş 8 Tuhaf Ve Gizemli Şey

0
1231

Bugün sizlere ormanların derinliklerinde keşfedilmiş tuhaf ve ürkütücü 8 şeyden bahsedeceğiz.

1. Old Car City, ABD

Amerika Georgia’da ormanlık bir arazide bulunan bu araba mezarlığı aslında bir müze. Ancak onu ilginç kılan şey sergilenen otomobillerin ağaçlarla adeta bütünleşmesidir. Temelleri 1931’e kadar uzanan Old Car City, geçimini otomobil yedek parçası satarak kazanan Amerikalı girişimci Walter Dean Lewis tarafından yapılmıştır. Yaklaşık 34 dönümlük arazide bulunan bu hurdalık, başlarda yedek parça satış yeridir fakat zaman ilerledikçe müşterilerin büyük ilgisini çekmeye başlamış ve bir müze halini almıştır. Bu değerli ve eski klasik otomobillerin bulunduğu müzeye giriş 15 dolar fotoğraf çekmek ise 25 dolarmış.

2. Uzaylı Kafatası ve Nazi Kutusu

Geçtiğimiz günlerde Rusya’da bir dağın eteklerinde yer alan bir mağaranın içerisinde oldukça ilginç bir kafatası bulunmuştur. Boynuz kalıntıları, derin ve büyük gözleri olan bu tuhaf kafatasının ayrıca çenesi de bulunmamaktadır. Normal bir kafatasına hiç de benzemeyen kafatasının bulunduğu mağarada bir de Nazilere ait gizemli bir kutu da bulunmuştur. Bu kutunun ise 1935 yılında Almanya’nın Nasyonal Sosyalist İşçi Partisi lideri Heinrich Himmler’e ait olduğu düşünülmektedir.

3. Eski Toplama Kampının Dışındaki Gizemli Ayakkabılar

Polonya’nın Sztutowo kentinde bir Nazi toplama kampı Stutthof Müzesi yakınlarında yürüyüşçüler rahatsız edici miktarda eski ayakkabılar, kemerler ve esir üniformaları keşfetmişlerdir. Bu gizemli kalıntıların keşfedilmesi üzerine yapılan araştırmalar sonucunda bu eski kıyafet ve ayakkabıların Nazi kampında tutulan esirlere ait olduğu anlaşılmıştır. Daha sonrasında ise bu ormanlık araziden bulunan eski kıyafetler müzede sergilenmeye başlanmıştır.

4. Orta Çağ Yüzüğü

Gördüğünüz bu değerli taşa sahip altın yüzük bir amatör hazine avcısı Mark Thompson tarafından şans eseri keşfedilmiştir. Ormanlık arazide her zamanki gibi keşif yapan Mark bir anda dedektörün ötmesiyle bu değerli yüzüğü fark etmiş ve hemen değerini öğrenmek için bir uzmana götürmüştür. 25 ila 87 bin dolar arasında bir değere sahip olan bu yüzüğün 1374 yılında Başpiskopos William Whittlesey’e ait olduğu düşünülmektedir. Bu hem manevi hem de maddi açıdan değerli yüzük Mark’ın hayatını değiştireceğe benziyor.

5. Çalınmış Porsche

1991 yılında bir gazete ilanında Porsche’nin çalındığı belirtilmiş fakat yapılan onca araştırmalara rağmen lüks spor otomobil bir türlü bulunamamıştır. Ta ki 2017 yılına kadar. Amerika, Oregon’da bir dağlık arazinin uçurum kısmında yıllar önce çalınmış bu lüks otomobil bulunmuştur. Yapılan ilk incelemelerin ardından araç içerisinde insana ait herhangi bir şey de bulunamamıştır. Tüm bunların ardından ise herkesin aklında onca yıl uçurumun kenarında Porsche’nin nasıl kimse tarafından fark edilmeden durabildiğidir.

6.

7. Unutulan Mezarlık

Ormanların derinliklerinde sonradan keşfedilmiş bir diğer tuhaf şey ise bir mezarlıktır. Yıllar öncesinde yaşamış kişilerin mezarlarının yer aldığı bu unutulmuş mezarlık her ne kadar yıllarca ziyaret edilmese ve bakım yapılmasa da hala fark edilebilir haldedir. Kısa bir araştırmanın ardından meraklı birçok kişi orada yatan kişileri bulmuşlardır.

8. İtiraf

Yurt dışında bir ormanda bulunmuş ahşap levha ve üzerinde yazılanlar görenleri hayli şaşırtmaktadır. Ormanda yürüyüş yapan birisi bir anda yerde bu ahşap levhayı görmüş ve üzerinde yazılanları okuyunca şok olmuştur. Çünkü tahta levhanın üzerinde nehirde bir kız yatıyor ve bu kız suda kendi kanında yüzüyor yazmaktadır. Hemen levhanın fotoğrafını çekip internette paylaşan kişinin paylaşımı üzerine altına çok sayıda yorumlar yazılmıştır. Bazı kişiler levha ve üzerinde yazılanları sadece bir şaka olarak görürken bazıları da bu levhanın bir itiraf olabileceğini düşünmüşlerdir. 

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz