Endonezya’da Cinsel İlişki Kölesi Olarak Kulanılan Orangutan Pony’nin Hüzünlü Hikayesi

0
54588

Endonezya’da Cinsel İlişki Kölesi Olarak Kulanılan Orangutan Pony’nin Hüzünlü Hikayesi! İnsana ve hayvana şiddet dünyanın her yerinde boyut atlamış durumda. Endonezya’da bir orangutan tam 6 yıl boyunca bir genelevde cinsel ilişki işçisi olarak çalıştırıldı.

Hemen hemen dünyanın her yerinde hem insanlara hem de hayvanlara kötü muamale ediliyor. İnsanlar kendilerini yasalar aracılığıyla savunabiliyor, ancak ne yazık ki hayvanların çoğu zaman böyle bir şansı yok.

Dünyada, bir şekilde kendi kendilerine hayatta kalmaya çalışan bu masum canlılara yapılanları kelimelerle anlatmak gerçekten mümkün değil. Türkiye’de de pek çok kez hayvanlara yönelik taciz ve tecavüz olayları ile karşılaştık.

Ancak birazdan anlatacağımız olay, tüm dünyada hayvanların ne zorluklar çektiğini kanıtlıyor. Bir orangutan 6 yıl boyunca seks işçisi olarak çalıştırıldı. Detaylara birlikte bakalım.

1 . Endonezya son dönemin gözde turizm merkezlerinden biri. Endonezya halkı kazanç elde etmek için hayvanlardan kelimenin tam anlamıyla her şekilde faydalanıyor

Orangutan Pony

2. Fotoğraf çekiminden gösterilere pek çok alanda hayvanlar “ticari bir ürün”

Orangutan Pony

Henüz yavruyken kaçırılan ve Ponny adı verilen orangutanın yaşadıkları ise tüm bunlardan daha vahim. Pony, henüz yavruyken ailesinden koparıldı ve tam 6 yıl boyunca bir genelevde çalışmaya zorlandı.

3. Genelev sahipleri tarafından acımasızca istismar edilen Pony, müşterilerle 3 dolar karşılığında birlikte olmaya zorlanıyordu

Orangutan Pony

Öte yandan Pony’yi tutsak alan kişilerin, zavallı orangutanın bir insana benzemesi adına iki günde bir vücudundaki bütün kılları tıraş ettiği, makyaj yapmaya ve parfüm sıkmaya zorladığı belirtildi.

4. Geneleve gelen müşterilerle birlikte olmaya zorlanan Pony, bu durumun ortaya çıkması üzerine 2003 yılında, polisler ve Borneo Orangutan Yaşatma Vakfı yetkilileri tarafından düzenlenen ortak bir operasyonla kurtarıldı

Pony’yi kurtaran ekipte yer alan Lone Droscher-Nielsen The Sun’a yaptığı açıklamada, “Pony’yi bulduğumda sadece evcil hayvan olarak satılmak için değil de zorla fuhuş yaptırıldığını görünce dehşete düştüm” ifadelerini kullandı.

Droscher-Nielsen, “Muhtemelen benim saflığım ama bir insanın, bir hayvana böyle bir yapabileceğini aklımın ucuna getirmezdim” dedi.

5. Öte yandan Borneo Orangutan Yaşatma Vakfı müdürü Michelle Desilets 2007 yılında VICE’a verdiği bir röportajda, özellikle bölgedeki çiftçilerin Pony’le birlikte olduğunu dile getirmişti

Michelle Desilets röportajda ayrıca: “Pony’nin bulunduğu genelevde tercih etmeniz durumunda bir insanla da beraber olabilmek mümkündü ancak, bir orangutanla beraber olmak o bölgedeki birçok erkek için yenilikti” ifadelerini kullanmıştı.

6. 6-7 yaşlarındayken kurtarılan Pony, şu an Nyaru Menteng isimli bir rehabilitasyon merkezinde bulunan diğer 7 orangutan ile birlikte mutlu bir yaşam sürüyor

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz