Netflix Belgeselleri – Netflix Türkiye’de Yayınlanmış En İyi 5 Belgesel

0
1700

Netflix Belgeselleri – Netflix Türkiye’de Yayınlanmış En İyi 5 Belgesel! Netflix Türkiye’de yayınlanmış tüm zamanların en iyi Netflix Belgeselleri…

5. Kirli Para (2018) IMDb: 8.2

Netflix Belgeselleri

Netflix’in izleyiciyi kendisine bağlayan bir başka yapımı olan Kirli Para, iş dünyasının derinlerine işleyen hırs ve açgözlülüğü, mahkeme kayıtları, belgeler ve diğer kayıtlarla gün yüzüne çıkartıyor. Belgeseli izlerken, bütün olumsuzluklara rağmen büyük karlar elde etmek için her şeyi yapan firmaların gerçek hikayelerini de ortaya çıktığını fark ediyorsunuz. Belgeselin sonunda ise dev firmaların güçsüz olan avlarını nasıl ekarte ettiklerine ve nasıl kara para akladıklarına şahit oluyor sonunda da Trump Organization’a şahit oluyorsunuz.

4. Vahşi Kırlar (2018) IMDb: 8.2

Netflix orijinal yapımlarından bir tanesi olan Vahşi Kırlar belgeseli dizisi, tartışmalı bir tarikatın ve o tarikatın liderinin Oregon çölünde yaşadıklarını konu edinmektedir. Bölgede ütopik bir kent kuran tarikat lideri, düzenini kurarken bir yandan da yerel halk ile tarikat üyeleri arasında çatışmalar başlamaktadır.

Yerel halk ile tarikat üyeleri arasında yaşanan çatışmalar ulusal çapta bir skandala dönüşmektedir.

3. Sunderland Til I Die (2018) IMDb: 8.3

Spor türü belgesellerden hoşlanan Netflix kullanıcıları için gerçekten oldukça etkileyici olan Sunderland Til I Die belgeselini öneriyoruz. Belgeselde İngiliz futbolunun köklü kulüplerinden Sunderland’i Premier Lig’den küme düştükten sonra nasıl toparlanmaya çalıştığını yani 2017-2018 sezonu takip etmektedir.

2. Chef’s Table (2015) IMDb: 8.6

Bu Emmy adayı dizide yaratıcı yemekler ve lezzetli tatlılarla gurme baştan tanımlayan dünyanın faklı bölgelerinden en usta şeflerle tanışmaya hazır olun. Netflix belgeselleri arasında en çok tercih edilen Chef’s table mutfak işlerine ilgisi olanların kesinlikle ama kesinlikle izlemesi gereken bir yapım…

1. Mavi Gezegen (2001) IMDb: 8.9

David Attenborough tarafından hazırlanan doğa belgeselinde en bilineninden en bilinmeyenine kadar denizlerin alemi anlatılmaktadır. Denizi ve içerisinde yaşayan toplulukları etkileyici çekimlerle ve anlatımlarla gözler önüne seren bu belgeseli mutlaka ama mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz