N11’e Sosyal Medya’da Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

0
1059

Atatürk’ü Anma Günü’nde yolladığı yanlış ifadeleri içeren bildirim mesajı sebebiyle birçok kullanıcı n11’e boykot uygulanmıştı.
n11, 11.11 Alışveriş Çılgınlığı etkinliğindeki indirimlerini hatırlatmak amacıyla gönderdiği mesajda “En azından siren çalmayarak” ibaresini bulundurduğu için sosyal medya üzerinde büyük tepki toplamıştı..

10 Kasım’da çalınan sirenlerin farklı kitlelerce her yıl konu olmasının üzerine n11’in bu şekilde bir mesaj atması ise Twitter ve farklı sosyal mecralar üzerinde büyük tepki gördü.

Tepkileri gören ve yanlış anlaşıldığını belirten n11, ekşi sözlük üzerinden bir özür yayınladı. Özür mesajı ise şu şekilde:

“Değerli Kamuoyuna,

Bu gece saat 00:00’da uygulamamızdan atılan bildirimle ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Öncelikle, şu an derin bir üzüntü yaşadığımızı tüm samimiyetimizle sizlerle paylaşmak isteriz.

Gece yarısı rahatsızlık vermemek amacıyla sessiz modda gönderilen bildirim metnine, kampanya temamız olan “siren” kavramını konu etmek, aziz Ata’mızın hatırasına sahip çıktığımız bu günde maalesef çok yanlış anlaşılmış ve yanlış yorumlanmıştır.

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’e ve onun ilkelerine bağlılığımız bizim en vazgeçilmez değerlerimizden biri iken, bu talihsiz durumla karşılaştığımız için oldukça üzgünüz. Bu yanlış anlaşılmaya mahal veren bildirimden dolayı içtenlikle özür dileriz.

n11.com”

Ciddi bir konu hakkında bilinçli ya da bilinçsiz bir hata yaptıktan sonra durumu düzeltmek için yayınlanan özür mesajına dahi herhangi bir özen gösterilmediği, özrün Ekşi Sözlük üzerinden yayınlanmasyla görülebiliyor.

N11 BU SEFER DE ATATÜRK’E HAKARET EDEN BİR KİTABI SATIŞA KOYDU VE YİNE SOSYAL MEDYA TEPKİLERİ ÜZERİNE ÇEKMEYİ BAŞARDI.

Bunun üzerine Twitter’da linç yağmuruna tutulan n11’den açıklama şu şekilde;

Platformumuzu kullanan bir satıcının değerlerimizi hiçe sayan tavrını tasvip etmiyoruz. Durum fark edilir edilmez, ilgili ürünün satışı derhal durdurulmuş satıcının mağazası kapatılmış, satıcı ile kurumumuzun ilişiği kesilmiştir.

Kamu oyuna saygı ile sunulur.

Yüzlerce kullanıcı n11 üyeliklerini iptal etmeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz