Mutlu Çiftlerin Sırları: Huzurlu Bir Birliktelik İçin Çiftlerin Uyumadan Önce Yapması Gereken 9 Şey

0
1478

Uyumadan önce partnerinizle biraz zaman geçirmeniz çok önemli. Birlikte ne kadar zaman harcadığınız önemli değil, ister birkaç dakika ister bir saat olsun uyumadan önce partnerinizle mutlaka iletişim kurmanız gerekiyor. Bu ilişkiyi daha sağlıklı hale getiriyor. Peki çiftlerin daha mutlu bir ilişki için uyumadan önce yapabilecekleri neler?

1. Uyumadan önce birbirinize hislerinizi söylemeye özen gösterin

Birbirinizin duygularına dikkat edin. Tavsiye vermenize veya sorunlara acil çözümler bulmanıza gerek yok. Bazen sadece konuşmak ve sevdiklerimizin ilgisini ve desteğini hissetmek isteriz.Psikolog Ryan Howes, uyumadan önce eşinize olumlu duygular ifade etmek için birkaç dakika ayırmanızı öneriyor. Bu, günü olumlu bir şekilde bitirmenize ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Ayrıca genel ruh haliniz üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir.O gün olan her şeyi unutmaya çalışın ve tüm sorunlarınızı ve endişelerinizi yatak odası kapısının dışında bırakın. Partnerinize onu ne kadar sevdiğinizi söyleyin. Duygularınızı ifade ederken ciddi ve samimi olmanız çok önemlidir.

2. Partnerinizle aynı anda yatağa gidin

Birçok çift gün boyu birbirini görmez ve farklı zamanlarda yatma alışkanlıkları vardır. Psikolog Curt Smith’e göre mutlu çiftler dişlerini birlikte fırçalar ve aynı anda yatar. Bu ilişkideki, sıcaklığı ve samimiyetini korumalarına yardımcı olur.

3. Kendinize bir uyuma rutini oluşturun

Her gün aynı uyku rutinini takip etmek daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Tanıdık bir rutini takip ederken, beyniniz yaklaşan yatma vaktinin sinyalini alır ve vücudunuzu uykuya hazırlar. Partnerinizle birlikte aynı rutini takip etmeniz, ilişkinizi daha samimi ve güvenilir hale getirecektir.

4. Uyku vakti geldiğinde işinizi ve ofiste yapacaklarınızı düşünmeyi bırakın

İşi unutmaya çalışın ve yatağınızdayken iş e-postanızı kontrol etmeyi bırakın. Ertesi işte üretken olabilmek için bu zamanı birlikte geçirmek ve biraz dinlenmek çok daha iyi. Yastık sohbeti çiftleri duygusal olarak birbirine bağlar, sorunları unutmanıza yardımcı olur ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. İş, mali sorunlar veya partnerinizi endişelendirebilecek herhangi bir şey hakkında konuşmaktan kaçının.

5. Telefonlarınızı sessize alın ve ortadan kaldırın

Sosyal medya bağımlılığı, vücudunuzdaki oksitosin salınımını baskılıyor. Bu hormon ise duygusal yakınlık ve bağdan sorumlu. Psikoterapist Carol Carey basit bir kurala uymanızı tavsiye ediyor; telefonlarınızı kapatın veya belirli bir saatten sonra asla telefonu elinize almayın.

6. Tartışmayın ve hararetli konuşmalardan kaçının

Curt Smith, uyumadan önce kendimizi hararetli tartışmalara dahil etmememizi tavsiye ediyor. Yatakta kavga etmek asla bir sorunu çözmeye yardımcı olmaz. Üstelik ikinizin de uykuya dalması daha zordur ve ertesi gün kendinizi depresyonda hissedersiniz.

7. Sarılmayı ve öpücükleri unutmayın

Uyumadan önce birkaç dakika boyunca eşinize sarılmak ya da onu öpmek, son derece rahatlatıcı ve olumlu duygular uyandıran bir eylem. Psikologlar, uykuya dalarkan sarılan çiftlerin son derece olumlu ve yolunda giden bir ilişkisi olduğunu söylüyor.

8. Evcil hayvanlarınızla uyumaktan kaçının

Kansas Üniversitesi araştırmasına göre, evcil hayvanlarıyla uyuyan insanların yüzde 63’ü yeterince uyumuyor. Evcil hayvanınız gece boyunca uyuyamaz ve genellikle uykunuzu böler.

9. Birbirinize masaj yapın

Ulusal Uyku Vakfı’ndan uzmanlar, yatmadan önce hafif ve rahatlatıcı bir masajın uyku kalitenizi artırdığını, kaygıyı azalttığını ve çiftleri birbirine yaklaştırdığını doğruluyor.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz