Mürettebatının Tamamı Esrarengiz Bir Şekilde Ölen Hayalet Gemi: Ourang Medan

0
21107

1947 yılının Haziran ayında Hollanda Bandıralı kargo gemisi SS Ourang Medan, Malezya açıklarından geçerken bir S.O.S sinyali gönderdi. Mors alfabesiyle gönderilen bu mesaj tüyler ürperticiydi. Mesajda şunlar söyleniyordu; ‘Kaptan dahil herkes öldü, ben de ölüyorum.’ Tarihin tozlu sayfalarında bir gizem olarak kalacak olayın başlangıcı bu şekildeydi. Olayı daha da gizemli ve ürpertici hale getiren başka detaylar da vardı.

1. Sinyali ilk alan, Silver Star isimli bir gemi oldu. Kurtarma ekibini taşıyan gemi, SS Ourang Medan’a 50 mil uzaklıktaydı. Sinyali alır almaz rotasını SS Ourang Medan’ın bulunduğu konuma çeviren Silver Star kaptanı oraya vardığında ise, gördükleri karşısında dehşete kapıldı.

Güverteye çıktıklarında hiçbir yaşam belirtisi olmadığını fark ettiler, her yerde cesetler vardı ve Hollandalı mürettebatın yüzleri adeta acı ve korkuyla doluydu. Gemide yaşayan köpek bile ölmüştü. Kendilerine mesajı ileten haberleşme memurunun cesedini de telgrafın hemen yanı başında bulmuşlardı. Edinilen ilk izlenimlerdeki ortak nokta cesetlerin hepsinin yüzlerinde var olan korku ve şaşkınlık ifadeleriydi. Dışarıdan gözüken ölümcül bir yaraları olmayışı olayı daha da tuhaf hale getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz