Michael Carroll, 2002’de Lotodan 9.7 Milyon Sterlin Para Kazanan Adam Şimdi Kömürcüde Çalışıyor

0
27966

Michael Carroll, 2002’de Lotodan 9.7 Milyon Sterlin Para Kazanan Adam Şimdi Kömürcüde Çalışıyor! 36 yaşındaki Michael Carroll 2002 yılında temizlik işçisi olarak çalışıyordu. 1 sterlin vererek aldığı loto biletine tam 9.7 milyon sterlin ikramiye çıktı. Temizlik işçisi olarak çalıştığı yerden ayrılan Carroll lüks içinde bir hayat sürmeye başladı. Ancak hazıra dağ dayanmaz deyiminin gerçekliği bir kere daha ortaya çıktı ve Carroll tüm servetini geçen yıllar içerisinde harcayıp tüketti. Bu miktarda bir parayı harcayıp bitirdiği için hiç pişman olmadığını söyleyen Carroll “şimdi daha mutluyum, eski hayatımı yeniden kazandım” diyor.

1. Bugün 36 yaşında olan Carroll, 2002 yılında temizlik işçisi olarak çalışırken bir anda hayal edemeyeceği miktarda paranın sahibi oldu.

Michael Carroll

1 sterlin vererek satın aldığı biletine tam 9.7 milyon sterlin (yaklaşık 70 milyon lira) ikramiye isabet etti. Derhal işinden ayrılan Carroll lüks ve şatafat içinde bir yaşam sürmeye başladı.

2. Şimdilerde İskoçya’da hayatını sürdüren Carroll tüm servetini alkol, uyuşturucu, kadınlar ve kendi tabiriyle hayatı yaşamak için harcamış.

Michael Carroll

Bu süre içinde 30’dan fazla kez hakim karşısına çıkan Carroll’a “Rüküş Kral” lakabı takılmış. Birbirinden lüks araçlar kullanan Carroll, 3 ayrı birbirinden lüks malikanede konaklamış.

3. “Geçmişe baktığımda hiç pişmanlık duymuyorum”

Michael Carroll

Carroll 10 yıl gibi bir süre içerisinde 9.7 milyon sterlin gibi bir serveti harcayıp bitirdiği için asla pişman olmadığını söylüyor. Carroll, “Rüya gibi bir 10 yıldı, her anı eğlence doluydu, harcadığım tek bir pound için bile pişman değilim” diyor.

4. “Eski hayatıma döndüğüm için mutluyum”

Asla geçmişe takılıp kalmadığını söyleyen Carroll, “güzel ve lüks bir hayat sürdüm, ancak şimdi daha mutluyum çünkü eski hayatımı yeniden kazandım” diyor.

5. Kazandığı paranın 4 milyonunu hemen dağıtmış.

Michael Carroll

Carroll büyük ikramiyeyi kazanmasının hemen ardından şimdilerde ayrılmış olduğu eski eşi Sandra’ya ve onun annesine 1 milyon sterlin vermiş. Kendi annesine ve teyzesine de 1’er milyon sterlin vermiş. Ancak verdiği bu para evliliği yürütmesine yetmemiş ve ayrılmışlar. Lüks ve şatafatlı yaşam, lüks arabalar ve evler, sonu gelmeyen partiler bu ayrılığın ardından başlamış. Tabiri caiz ise boşanmasının ardından Carroll dağıtmış.

6. 2012’ye gelindiğinde malikanesi satılmış.

Bakımsızlıktan yıkılma noktasına gelen evi satılan Carroll’un, evinin 1 km yakınındaki tüm barlara girişi de yasaklanmış. Bu onun için tükenişin başlangıcı olmuş.

7. Yeni bir hayat için İskoçya’ya taşınmış.

Yeni bir başlangıç yapmak için Carroll İskoçya’ya taşınmış ve aylık 500 sterline bir ev tutmuş. Kömürcü olarak çalıştığı işine ise çoğu zaman yürüyerek gidip geliyor. Hala loto oynayan Carroll, “eğer bir daha büyük ikramiyeyi kazanırsam belaya bulaşmamak için haftanın 6 günü evimde oturacağım” diyor.

8. “İnsanlar bana ‘o kadar parayı nasıl kaybettin?’ diye soruyor.

Carroll, “Bu kadar parayı nasıl kaybettin?” diye soran insanlara, kaybetmedim, harcadım diye cevap veriyorum. “Paraya hiç sahip olmamaktansa, ona sahip olup harcamak çok daha iyi” diyerek hayatının kısa bir özetini de yapıyor.

9.

10.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz