Merdivenlerle İnilen Gizemli Mezarın Ardındaki Hüzünlü Dolu Hikaye

0
529

Ne yazık ki ölüm hayatın gerçeği. Ancak sevdiğimiz insanları kaybettiğimizde, bunu kabullenmek oldukça zor olabilir. Yakınlarımızla vedalaşmak istemiyoruz. Onların en iyi yerde olduğunu bilmek istiyoruz. Mississippi’deki Natchez Şehir Mezarlığı’nda bulunan ve oldukça “gizemli” görünen bir mezar da aslında bu amaçla inşa edilmiş. İlk bakışta tamamen normal görünen mezarın arka tarafında çelik bir kapak bulunuyor. Kapağın altında ise mezara inen merdivenler. Peki bu mezar kime ait ve neden bu şekilde inşa edilmiş?

1.

Mississippi’deki Natchez Şehir Mezarlığı’nda bulunan bir mezar ilk bakışta tamamen normal görünüyor. Ancak yakından bakıldığında mezarın arkasında tabuta inen merdivenler görülüyor.

2.

Bölgede yaşayanların dikkatini çeken bu mezarın hikayesi bilinmiyordu ve bir süre gizemli mezar olarak anıldı. Ancak daha sonra mezarın ardındaki hüzünlü hikaye ortaya çıktı.

3.

Mezar, henüz 10 yaşında yaşamını yitiren küçük bir kıza ait. 3 Eylül 1861’de doğan Florence Irene Ford, ne yazık ki 1871 yılında henüz 10 yaşındayken sarı humma nedeniyle hayatını kaybetti.

4.

Florence, kısa yaşamı boyunca fırtınalardan çok korkmuştu. Her fırtına çıktığında dehşete kapılıyor, annesi Ellen ise onu sakinleştiriyordu.

5.

Florence öldüğünde, annesi Ellen mezarında da onun fırtınalardan korkacağını düşündü. Tek istediği şey ise küçük kızını ne olursa olsun rahatlatmaktı. Bu nedenle kızının mezarı yapılırken bir istekte bulundu.

6.

Ellen, kızının tabutuna bakan bir pencere ve mezarına inen merdivenlerin yapılmasını istedi. merdivenler metal bir kapıyla kapatılacaktı. Böylece Ellen, fırtına dinene kadar kızının yanında kalıp onu sakinleştirebilecekti.

7.

Ellen mezarı istediği şekilde yaptırdı ve her fırtınada kızının yanına gidip, ona kitap okudu, şarkılar söyledi. Mezar 1871’den bu yana çok az değişti. Mezar taşının arkasında, bugün hala açılabilen metal kapaklar yatıyor, böylece mezarlık ziyaretçileri fırtınalar sırasında Floransa’yı hala rahatlatabilir.

Mezardaki en büyük değişiklik, 1950’lerin ortalarında, cam pencereyi örtmek için merdivenin dibine inşa edilen ve olası vandalizm eylemlerini önleyen beton bir duvarın eklenmesiyle oldu. Natchez Şehir Mezarlığı’ndaki en dokunaklı geçmiş şüphesiz Florence’ya ait. Mezarlık, her ziyaretçiye açık. Beton ve metal kapak ise istenildiğinde açılabiliyor. Ancak artık tabutu görmek mümkün değil. Çünkü pencerenin önüne bir duvar örüldü.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz