Las Vegas’ın Kumarhanelerini Soyan 5 Türk’ün Hikayesi!

0
1153

Las Vegas kumarhaneleri soygunlara karşı ileri teknoloji cihazlarla donatılmıştır. Bunlardan bazıları; Her masada bulunan gizli kameralar, oyundaki olasılıkları takip eden programlar, oyuncuların yüz ifadeleri ve kalp atışlarından hile yapıp yapmadığını tespit eden cihazlar.

Böyle bir yerde nasıl soygun yapılabilirdi?
Ancak Ayşe Benli (50), Cumali Pelik (50), Zeki Üçkol (49), Recep Turna (48) ve Ahmet Ural (48) isimli bu 5 kişi onca teknolojik cihazın üstesinden gelmeyi başardı.
Nasıl mı?

Aslında çok basit bir yöntemle, bu ekibin taktiği meşhur papaz açma oyununda kullanılan kağıtların tırnak ile işaretlenmesi ve işaretli kağıtların diğer kağıtlarla değiştirilmesinden başka bir şey değil.

Bu beş Türk hileye karşı bu denli gelişmiş cihazları kullanan kumarhaneleri çok basit yöntemle atlatmayı başarmış ve 2 milyon dolarlık operasyonlarını Las Vegas’ın Harrah’s, İmperial Palace ve Venetion adlı 3 kumarhanesinde, Carabian Stud Poker oyununda gerçekleştirmiştir.

Bu oyunda Ahmet Ural’ın görevi kağıtları işaretlemektir, kağıtları değiştirmek ise Ayşe Benli’ye ait. Ayrıca bu 5 kişilik ekibin başında yine Ayşe Benli var. Liderleri kadın 5 kişi kazandıkları dolarları yurt dışına 10 bin dolarlık banknotlarla yavaş yavaş çıkarır.

İlk başta Türklerden şüphelenenler oldu ancak şanslarına bağladılar. Bir süre sonra çok dikkat çeken çete araştırılmaya alınır ve hile yaptıkları tespit edilir. Ancak fark ettiklerinde artık çok geçtir, çete çoktan Las Vegas’ı terk etmiştir.

Nevada Oyun Komisyonu Şefi Keith Copher olayı çözemeyince işi FBI devralır. Kayıplara karışan Türkleri en çok arananlar listesinin başına alırlar. Ancak 2005’ten bu yana hala izlerine rastlayamadılar.

Türkler yakalanması halinde; kumarda hileli hareket, kağıtları işaretlemek ve değiştirmek, soygun yapmak ve çete kurmak suçlamalarından yargılanacaklar.
Tabii yakalanırlarsa…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz