Koronavirüs Karantinası İçin Yurtta Kalan Vatandaşın Bıraktığı 400 Euro Aylar Sonra Ortaya Çıktı

0
520

Kütahya Kredi Yurtlar Kurumu Yesevi Öğrenci Yurdu’nda 14 gün karantinada kalan bir vatandaş, odadaki Kur’an-ı Kerim’in içine 400 euro para ve bir de mektup bıraktı. Bırakılan para aylar sonra temizlik esnasında ortaya çıktı.

Koronavirüs salgını nedeniyle nisan ayında yurt dışından uçakla Kütahya’ya getirilen bir vatandaş, (KYK) Yesevi Yurduna yerleştirilip karantinaya alınmıştı. 14 günlük karantina sürecinde burada kalan vatandaş, odanın gerçek sahibi olan öğrencilere verilmek üzere 400 euro (3150 TL) bıraktı. Paraları Kur’an-ı Kerim arasına bırakan vatandaş, öğrencilere hitaben de bir mektup bıraktı ve yurttan ayrıldı.

“DÖRDÜNÜZ ARANIZDA PAYLAŞIN”

İsmini belirtmeyen vatandaş mektubunda, “Odanızda 14 gün boyunca misafiriniz oldum. Eksik olmayın, dördünüz aranızda paylaşın. Lütfen kabul edin. Hakkınızı helal edin” yazdı.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ PARAYI BULDU

Konunun üzerinden aylar geçti ve odanın gerçek sahipleri olan öğrenciler yeniden odalarına yerleşti. Öğrenci Medine Nur Sevinç, eşyalarını topladıktan sonra odayı boşalttı ve oda anahtarı ile Kur’an’ı yurt temizlik görevlisi Gülcan Kaymak’a teslim etti. Odanın temizliği ile görevli personel Gülcan Kaymak, Kur’an-ı Kerim da bakan görevli, içinde 8 tane 50 Euro para ve mektubu gördü. Paralar ve mektubun tutanakla imza altına alındığı belirtildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz