Kesinlikle İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri

0
550

Kesinlikle İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri! Maceradan komediye, bilim kurgudan gerilime en iyi Netflix dizilerini sizler için derledik.

.

İyi Netflix Dizileri

1. Anne With An E

İyi Netflix Dizileri 1 numara, Anne ve babasının ölümünden sonra öksüz ve yetim kalan Anne, amcasıyla yengesinin yanına verilmiş; fakat amcasının vefatı ve yengesinin şehre taşınmasıyla çeşitli aileler için hizmetçilik yapmaya başlamıştır. Yaşadığı yetimhanedeki talihsiz bir karışıklıkla kendini Green Gables kasabasında yaşayan Cuthbert kardeşlerin yanında bulur. Yıllar sonra sıcak bir yuvaya kavuşmanın sevincini yaşayan küçük kız, daha görür görmez aşık olduğu bu kasabada kısa zamanda herkesin dikkatini çekecek; zekası ve eşsiz hayal gücü sayesinde karşılaştığı sorunların üstesinden gelecektir.

2. Snowpiercer 

İyi Netflix Dizileri 2 numara, Dünyanın buzla kaplandığı bir dönemden yedi yıl sonrasında hayatta kalabilmeyi başaran çok az insan vardır. Yaşanan büyük felaketten sonra hayatta kalmaları Snowpiercer adında, kürenin etrafında dönen yuvarlak ve devasa trende yaşamaları sayesinde olur. İnsanların farklı olanaklara sahip bir şekilde yaşamını sürdürdüğü Snowpiercer, birbirinden adaletsiz durumlara ve zorlu yaşam koşullarına ev sahipliği yapar. Jennifer Connelly ve Daveed Diggs’in başrollerini paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Mickey Sumner, Susan Park, Benjamin Haigh, Sasha Frolova, Katie McGuinness, Alison Wright, Annalise Basso gibi isimler yer alıyor.

3. Jeffrey Epstein: Filthy Rich

İyi Netflix Dizileri 3, numara Netflix’te izlemesi en rahatsız edici yapımlardan biri olan Filthy Rich, Amerika’nın en ünlü milyarderlerinden biri olan Jeffrey Epstein’in hayatı boyunca onlarca kadına uyguladığı cinsel istismarı ve kendisine açılan davayı konu alıyor. Kurbanlarını tehdit ederek nasıl susturduğundan, kurduğu pedofili ağına kadar birçok çirkin detayı gözler önüne seren 4 bölümlük mini dizi, aynı zaman Amerika’nın önde gelen başka isimlerinin de yargılanması gerektiğine dair sinyalleri veriyor.

4. Unorthodox

https://www.youtube.com/watch?v=-zVhRId0BTw&feature=emb_title

İyi Netflix Dizileri 4, numara Distopik bir kurgu gibi başlayan Unorthodox’un en vurucu kısmı gerçek bir dünyayı konu alıyor olması. Deborah Feldman’ın New York Times’ın çoksatar listesinde yer alan aynı adlı kitabından uyarlanan dizi, Brooklyn, Williamsburg’ta yer alan Satmar isimli bir cemaate mensup genç bir kızın dünyasını anlatıyor. Dizide geçmiş zaman Feldman’ın hikâyesinden alınırken şimdiki zaman ise bir kurgu olarak karşımıza çıkıyor.

5. Sex Education

İyi Netflix Dizileri 5, numara Annesi bir sex terapisti olan ergenlik çağındaki Otis’in dünyasında başlayan dizi, zamanla o bölgedeki hayatlara da ışık tutuyor. Çoğu insan için ergen olmak garip, rastgele ve kafa karıştırıcıdır. Sex Education yalnızca bunu anlamakla kalmıyor, aynı zamanda tamamen içine eğiliyor. Cinsellik ve anatomi konularına dair eğitici bir tutum takınırken eğlendirmekten ve güldürmekten geri kalmıyor.

6. The Last Dance

İyi Netflix Dizileri 6, numara ESPN ve Netflix işbirliği ile hazırlanan The Last Dance, efsane basketbolcu Michael Jordan’ın kariyerini anlatan 10 bölümlük bir mini belgesel-dizi. Ünlü sporcunun 1997-1998 yıllarında Chicago Bulls’da geçirdiği zamana odaklanan belgesel, yayınlandığı günden beri Netflix’in en çok izlenen yapımları arasındaki yerini koruyor. Netflix’deki diğer yapımların aksine her hafta bir bölümü yayınlanan The Last Dance, Michael Jordan’ın neden gelmiş geçmiş en büyük sporculardan biri olduğunu gösteriyor izleyenlere.

7. Freud

İyi Netflix Dizileri 7, numara 19. yüzyılda Viyana’da adını herkese duyurmak ve çalışmalarında takdir görmek isteyen Freud, ne olduğunu anlamakta güçlük çekeceğiniz bir gizemi çözmek için bir medyum ve dedektif ile iş birliği yapar. Bu noktadan sonra ise başına gelenler oldukça enteresanlaşmaya başlayacaktır…

8. Dark

Netflix bilim kurgu dizileri arasında son yılların yükselenlerinden! Bilim kurgu ve gerilim türündeki Dark, küçük bir kasabadaki iki çocuğun kaybolmasının ardından yaşanan gizemli olayları ele alıyor. Hikayenin farklı zaman dilimlerinde geçmesi ve gizemi onu diğer bilim kurgu dizilerinden ayırarak anlaşılması güç bir bulmaca haline getiriyor. Korku ve gerilim dolu dizinin yönetmenliğini Who Am I, Das letzte Schweigen, Nuit Blanche gibi filmlerin yönetmenliğini de yapan Baran bo Odar yapmıştır.

9. The End of F***ing World

17 yaşında bir genç olan James tam anlamıyla bir psikopattır. Çocukluğundan itibaren sıra dışı olmuş hep tehlikeli işlere kalkışmıştır. Okul hayatını pek sevmese de planı için kurban seçebileceği en ideal yerdir. Onlarca öğrenci arasından öldürebileceği birini aramaya başlayan James sonunda Alyssa’da karar kılar. Kurbanına önce güven vermesi gerektiğini düşünen James ona aşıkmış gibi davranmaya başlar. Alyssa, maceraya aç bir asidir. Yaşadıkları yerden sıkılmış yeni yerler keşfetmek, yeni maceralara atılmak ister. İkisinin baş başa çıkacakları bu yolculukta planını daha rahat uygulayabileceğini düşünen James, Alyssa ile yola koyulur. Talihsizliklerle dolu bu yolculukta planlar değişir ve James Alyssa’ya aşık olur.

10. Messiah

Messiah’ dizisi, yıllardır süregelen İsa Peygamberin geri dönüşü ve dünyayı kurtaracak olması inancını konu alan,3 büyük dine mensup insanların dikkatini çeken, Amerika yapımı bir dizidir. Dizinin konusu, ilahi bir varlık olduğunu iddia eden ‘Al Messiah’ in, Eva Geller adlı bir CIA ajanı tarafından takip edilmesi ve araştırılması üzerinedir. İlk bölümü 1 0cak 2020’de yayınlanan ‘Messiah’in şu an 1 sezonu yayınlandı. İlk sezonu ortalama 45 dakika süren, toplamda 10 bölümden oluşmaktadır.

11. The Crown

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in hayatını konu alan The Crown, kraliçenin gençliğinden başlayarak, evlenmesini ve tahta geçmesini anlatıyor. Üçüncü sezonu 2019’da yayınlanacak olan dizi iki sezonda bir dönem atlayarak devam ettiği için karakterlerin yaşlanması dolayısıyla da oyuncu kadrosunu güncelliyor. İlk iki sezonda Claire Foy ve Matt Smith gibi isimlerin başrolü paylaştığı dizinin üçüncü ve dördüncü sezonu için Helena Bonham Carter başta olmak üzere heyecan veren yeni bir kadro bizleri bekliyor.

12. Atiye

Oyuncu kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi isimlerin yer aldığı Atiye dizisi, Göbeklitepe’deki bir kazı sırasında yapılan keşfin, genç bir ressamın hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesini konu ediyor.

13. Narcos

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan bir Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu ediniyor.

Kaynak: 1, 2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz