Kendini Daha Güçlü Hissettiği İçin Vücut Kıllarını Almayı Bırakan Macey Duff

0
13066

Toplumun dayattığı güzellik standartlarına karşı çıkan ve vücut kıllarını almayı bırakan Macey Duff ile tanışmaya hazır mısınız?

Aslen Nevadalı olan 19 yaşındaki Macey Duff, henüz 10 yaşındayken toplum baskısına dayanamayarak vücut kıllarını almaya başladı.

“Yaklaşık 10 yaşındayken vücut kıllarımı almaya başladım. Neden mi? Çünkü etrafımdaki tüm kadınlar bunu yapıyordu, bana da bunu yapmam gerektiği öğretildi.” diyen Macey Duff, yaklaşık 6 yılını vücut kıllarından utanarak geçirdi.

2016 yılında Hawaii’ye taşınan Macey’nin vücut kılları hakkındaki düşünceleri birden bire değişti.

“Vücudumda en ufak bir kıl gördüğümde hemen tıraş ediyordum. İnsanların koltuk altıma, bacaklarıma ya da bikini bölgeme bakma ihtimali beni geriyordu. Kendimi olduğum gibi kabul etmekte büyük problemler yaşıyordum. Vücudumu tıraş edip cildimi tahriş ettikçe kendime ve toplumun getirdiği zorunluluklara kızıyordum. Olmak istediğim kişi bu değildi.”

Her şey, Macey’nin ikiz kardeşi Ally’nin plajda gördüğü bir kadınla başladı. Vücut kıllarını almayan ve özgürce eğlenen bu kadın, iki kız kardeş için de yol gösterici oldu

“O kadını şahsen görmememe rağmen vücut kıllarını almadığını duymak bana güç verdi. Kısa süre sonra Instagram’da vücut kıllarını almayan bir kadın gördüm. Fotoğraflarında bacak kılları net bir şekilde belli oluyordu. Vücut kıllarını özgürce gösteren bir kadını ilk defa gördüğüm için şok oldum. Toplumun dayattığı ‘seksi olmak’, ‘güzel olmak’ gibi kavramlara karşı çıkan birini görmek, resmen üzerimden koca bir yükün kalkmasını sağladı.”

Plajdaki kadından etkilenen kardeşler, vücut kıllarını almayı bıraktı. “İlk başlarda insanların tepkilerinden fazlasıyla korkuyordum.” diyen Macey, şu anda oldukça mutlu ve kararından hiç pişman değil.

“İnsanların doğal bir durumu bu denli iğrenç bulması beni çok şaşırtıyor. Bu benim vücudum ve vücut kıllarımın olması da oldukça doğal. Benim bu denli sevdiğim vücuduma gelen nefret yorumları gerçekten şaşırtıcı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz