Karantinaya Sevgilisiyle Giren Bir Kadın Olarak İlişkinizin Zarar Görmemesi İçin Size Önemli Önerilerim Var!

0
2308

Karantina sürecini bazıları tek ya da ailesiyle, geçirirken bazıları da sevgilisiyle/eşiyle geçiriyor. Ben de bu süreci sevgilisiyle birlikte atlatmaya çalışan bir kadınım.

Öncelikle, aynı evde yaşasanız bile farklı yaşam alanları oluşturmalısınız. Aynı ortamda bulunarak hobilerinizle uğraşmak ya da işle ilgili çalışmalarınızı yapmak zorunda değilsiniz. Belli bir sınırınızın olması gerekiyor.

Her şeyi de beraber yapmamalısınız. Aynı saatte yemek yemek ya da beraber yatağa gitmek gibi ısrarlardan kaçınmalısınız. Bu durum insanı bir süre sonra ciddi anlamda sıkıyor.

Erkek arkadaşım ilk zamanlar her şeyi birlikte yapmak istiyordu fakat konuştuğumuzda bunun saçma olduğuna karar verdik. Uykunuz geldiyse gidin yatın. Kimseyi beklemek gibi zorunluluğunuz yok.

Ayrı ayrı takılın, derken elbette ki birlikte de vakit geçirmelisiniz. Birlikte oyunlar oynamalı, filmler izlemelisiniz. Birbirinize şakalar yaparak gününüzü keyifli hale getirebilirsiniz.

Evle ilgili yapılacak işleri beraber yapmalısınız. Yemek yapılıyorsa mutlaka birlikte yapılmalı. Ne erkek ne kadın kendisini hizmetçi gibi hissetmemeli. Bu sadece yemek için değil, temizlik için de geçerli. Bir kişi bütün yükü sırtlanmamalı.

Biz açıkcası birlikte yaparız yemekleri. Örneğin ben açıkmışsam gelir bana yardım eder, canı isterse yer. Belki o daha geç acıkır, ben de ona yardım ederim ve mutfakta keyifli vakit geçiririz.  Birbirimizi sıkmadan yapıyoruz bunu.

Birlikte yapabileceğiniz bir hobi bulabilirsiniz kendinize. Yemek ve temizlik yapmak dışında birlikte bir şeyler üretmeye gayret edin. Yeni şeylerin deneyimini yaşamak size güzel hissettirecek, emin olabilirsiniz.

Küçük şeylerden büyük kavgalar çıkabilir, sonuçta herkes süreç nedeniyle gergin. Bu durumda bir tarafın kesinlikle alttan alması gerekiyor. Ayrıca sevgilinizin hoşuna gitmeyecek şeyleri iyi analiz etmelisiniz.

Romantik anlar olmazsa olmaz tabii. Bu anlar sizi yeniler ve keyifli dakikalar geçirmek, hoş sohbet etmek stresinizi azaltır.

Biz böyle anlardan çok keyif alıyoruz. İçeceğimizi alıp karşılıklı güzel loş bir ortamda muhabbet ediyoruz. Tabii varsa sıkıntılı konuları açmadan. O an için unutun moral bozan durumları. Anın tadını çıkarın.

Her zaman pijamayla dağınık saçlarla da oturmayın. Her gün yapmak istemeyebilirsiniz ama bana kalırsa elinizden geldiğince bakımınıza özen göstermelisiniz. Yataktan kalktığınız gibi gününüzü sonlandırmayın.

Gelecek güzel günleriniz için planlar yapın. Yapamayacağınızı bilseniz de istediğiniz her şeyin hayalini kurun. Bu sizi kesinlikle motive edecektir.

Ve son olarak en önemlisi de, seks yapmak için kesinlikle sevgilinizi zorlamayın. Aynı evdesiniz diye her gece her istediğiniz an sevişeceğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. İki taraflı rızaya dayalı bir durum bu. Kesinlikle partneriniz istiyor diye de siz istemediğiniz halde sevişmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz