Salı, Mayıs 24, 2022
Ana SayfaÖne Çıkarılan İçerikKanada da yaşamak için 10 neden

Kanada da yaşamak için 10 neden

Her sene en yaşanılır ülkeler listelerinde ilk üçte yer almayı başaran Kanada’nın bu ”yaşanılabilir” özelliğini nelerden aldığını sizler için araştırdık.

1. Doğayla iç içe olan modern şehirleri

Şehirleri genişlemesine rağmen, yeşilliklerini korumayı başarmışlardır. Halkın gidebileceği birçok orman, park ve doğal alana sahiptir.

2. Eğitimli, modern, güler yüzlü iyi insanları

Kanada’da insanlar şartlardan mı, yaşamdaki refahtan mı kaynaklı bilinmez ama güler yüzlü ve oldukça mutlu insanlardır. Kendinizi oraya ait hissetmekte aralarına karışmakta kesinlikle zorlanmazsınız.

3. Doğal güzellikleri

Kanada’da yaşamak için mükemmel bir bahanesi de doğal güzellikleri elbette. Yeşil alanları, Niagara şelalesi, gölleri, parkları ve dahası..

4. Zengin ve refah içinde bir ülke olması

Sahip olduğu mükemmel iş potansiyeli ve hiç bozulmadan kalmış doğal güzellikleriyle sonsuz fırsatlar sunmaktadır.

5. Din, kültür, ırk ayrımcılığı olmaması

Hangi dinden ya da hangi kültürden olursanız olun Kanada size sunduğu imkanlarla dininizi ve kültürünüzü yaşatmanıza izin veriyor. 

6. Kaliteli eğitimi

İlk ve orta öğretimin ücretsiz olduğu Kanada’da yüksek öğretimde devlet sübvansiyonu vardır. Dünyaca tanınmış kolejleri ve üniversitelere sahiptir. 

7. Güvenli ve huzurlu yaşamı

Kanada çok güçlü bir adalet sistemine, sosyal, kültürel hizmetlere sahip bir ülke olduğundan dünyada en düşük suç oranına sahip ülkelerin başında gelmektedir.

8. Gelişen iş piyasası

Yıllık 1.9 ortalama ile dünyanın en düşük enflasyon oranlarından birine sahiptir. Hükümet yabancı iş adamlarına ve yatırımcılarına mükemmel olanaklar ve vergi ayrıcalıkları sunarak ülkesine davet etmektedir.

9. Kanada geceleri ve eğlence hayatı

Kanadalılar ve Kanadalı olma yolunda olanlar için her an bir eğlence aslında. 18 yaşından büyükseniz ve eğlenmek istiyorsanız her türlü bara girebilirsiniz. Kimi barlar sabaha kadar açık. Kimileriyse kafalarına göre istedikleri zaman açıp kapatıyorlar.

10. Amerikan rüyasını sollayan cazibesi!

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

Bugünde lgbt adı altında sapikizm var Allah ıslah etsin on Taşa Dönüşen İnsanların Şehri: Pompei +18