Kalp Krizinden Sonra Seks Yapmak Hayatta Kalma Şansınızı Artırabilir

0
3417

Kalp Krizinden Sonra Seks Yapmak Hayatta Kalma Şansınızı Artırabilir! Sağlık görevlileri, bulgularının, endişeli kalp krizi kurbanlarına düzenli rompslerin kendileri için iyi olduğu konusunda güvence vermesi gerektiğini söylüyor.

1.

Kalp Krizinden Sonra Seks

Sağlık görevlileri, bulgularının, endişeli kalp krizi kurbanlarına düzenli rompslerin kendileri için iyi olduğu konusunda güvence vermesi gerektiğini söylüyor. Çarşaflar arasında oynaşmak, uzun vadeli sonuçları artırdığı bilinen egzersiz olarak sayılır.

Başka bir teori, aktif bir cinsel yaşamı olan yetişkinlerin kendilerine bakma ve daha sağlıklı yaşam tarzları sürdürme olasılıklarının daha yüksek olmasıdır. Tel Aviv Üniversitesi’nden araştırmacı Profesör Yariv Gerber şunları söyledi: “Cinsellik ve cinsel aktivite refahın belirteçleridir.

2.

Ayaklar, Yatak, Uyku, Aşık, Seks, Erotism
Kalp Krizinden Sonra Seks

“İyileştirilmiş fiziksel uygunluk, daha güçlü eş ilişkileri ve olayın ilk şokundan birkaç ay içinde ‘geri dönme’ zihinsel yeteneği, sürdürülen / artan grup arasında gözlemlenen hayatta kalma faydasının olası açıklamaları arasındadır.” European Journal of Preventive Cardiology’de yayınlanan çalışma, kalp krizi geçiren 65 yaş altı yaklaşık 500 kişinin verilerini analiz etti.

Bir epizodun ilk altı ayında cinsel aktiviteyi sürdürmek veya arttırmak, yakınlıktan kaçınanlara kıyasla, sonraki 22 yıl içinde yüzde 35 daha düşük ölüm riski ile ilişkilendirildi. Birleşik Krallık’ta her yıl 100.000’den fazla hastaneye başvuru kalp krizinden kaynaklanmaktadır.

3.

Insanlar, Kadın, Aşk, Yetişkin, Iki, Çift, Adam, Seks

Uzmanlar, bir milyon erkek ve 380.000 kadın olmak üzere, 1,4 milyon İngiliz’in bir kalp krizinden sağ kurtulduğunu tahmin ediyor.

İngiliz Kalp Vakfı’nın kıdemli kalp hemşiresi Lucy Martin şunları söyledi: “Seks, kalp krizi geçirdikten sonra bir tabu konusu gibi hissedebilir, ancak seksin kalp krizi veya diğer kalp problemlerini tetikleme olasılığının artık olmadığını hatırlamak önemlidir. kalp atış hızınızı yükselten ve kan pompalayan diğer herhangi bir fiziksel aktivite biçiminden daha fazla.

“Kalp krizinden sonra iyileşme herkese göre değişir ve sağlık uzmanınızla cinsel ve fiziksel aktiviteyi görüşmeniz önemlidir. “Bu çalışma, zihinsel ve fiziksel sağlık arasındaki iyi bilinen bağı yineliyor ve hangi yolu seçerseniz seçin aktif kalmanın uzun vadede başka sorunların riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini hatırlatıyor.”

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz