Kalçanızın Şekli Sağlığınız Hakkında Önemli Bilgiler Sunuyor

0
1971

Kalçanızın Şekli Sağlığınız Hakkında Önemli Bilgiler Sunuyor! Birçok araştırma, kalçanızın şekli en fazla yağ taşıdığımız yerin (popo da dahil) kalbinizin ve damarlarınızın durumunu öngörebileceğini ortaya koymaktadır. “Orta bölgesinde” aşırı kilolu kadınlar, yüksek tansiyon veya inme gibi şeyler için daha yüksek risk altındadır. Yani kalçanızın sağlığınızla ilgili birçok şeyi gösterebileceği anlamına gelir.

1. Kalça kare şeklindedir.

Kalçanızın Şekli

Bu kalça şekli yanların çevresinde yağ depolanmaya müsaittir. Bu, yeterince egzersiz yapmadığınız veya yağ yakmak için yanlış bir program yapıyorsunuz anlamına geliyor. Ayrıca, uyku problemlerini tetikleyebilen kortizol adı verilen bir hormon da ortaya çıkabilir.
Kare şeklindeki insanlar genellikle iyi metabolizmaya sahiptir ve orantılı olarak kilo alırlar.
öneriler:
Kalorilerini say, ama sıkı bir diyet yapmana gerek yok.
Omuz ve uyluklarınıza dikkat etmek daha iyidir.

2. Kalp şeklinde kalçalar

Kalçanızın Şekli

Bu şekil, alt kısımdaki büyük kısım, geniş kalçalar ve ince bir bele sahip olmanızı sağlar. Bu kalça şekli olan insanlar kolayca yağ kaybetme eğilimindedirler, ancak kazandıklarında, yağ orta bölümlerine gider.
Kalçalarınız yağ nedeniyle çok büyüdüyse, yanlış beslendiğiniz, aktivite seviyelerinizin çok düşük olduğu ve çok fazla stres altında olduğunuzu söyleyebiliriz. Kalçalarınızda ekstra ağırlık taşırsanız, osteoartrit ve selülit riskinizi artırabilir.
öneriler:
Diyetinizi tekrar gözden geçirin. Daha fazla protein, sebze ve meyve tüketin.
Vücudunuzun alt kısmını eğitmeye konsantre olun. Koşmak ve yürümek sizin için çok faydalı olabilir.

3. Ters bir üçgen şeklinde ”V” ise

Yaşla birlikte, popomuzdaki yağ vücudun diğer bölgelerine geçmeye başlar. Bu düşük östrojen seviyeleri nedeniyle olabilir. Kalp problemlerine, depresyona, zayıf kemiklere, idrar yolu enfeksiyonları riskine ve kilo almaya neden olabilir. öneriler: Diyetini koru. Kalbinizi yağdan koruyun. Düzenli olarak egzersiz yapın. Hangi tür eğitimlerin sizin için en uygun olduğu konusunda bir uzmana (doktorunuza) danışın.

4. Yuvarlak şeklinde

Bu sağlıklı bir insanın şeklidir. Her şey orantılı. Yanlış bir yaşam tarzı geliştirirseniz, yağ, glütelere sıkışabilir, bu nedenle sağlığınızı kontrol etmeniz daha iyi olur, böylece mükemmel şeklinizi kaybetmezsiniz.
öneriler:
Vücudunuzun kilosuna göre kalori tüketin ve fiziksel antrenmanları unutmayın.

5. Düz kalça

Eğer düz kalçalarınız varsa, muhtemelen “ölü popo sendromu” ndan muzdaripsiniz.
Buradaki kaslarımız, temel amaçlarını unutuyor ve vücudu uygun şekilde tutmayı bırakıyor.
öneriler:
Uzatmak.
Ağız kavgası yapın. Spor salonuna gitmene gerek yok. Ofiste küçük bir mola verebilir ya da evde televizyonun önünde yapabilirsiniz.
Daha fazla yürü.

kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz