Kadınlara Daha Çekici Görünmek İsteyen Erkekler İçin Bilimsel Olarak Doğrulanmış 14 Yöntem

0
856

Hepimiz, öyle ya da böyle, insanlara daha çekici görünmek isteriz. Genlerimize işleyen bir reflekstir bu. Kadınları en çok cezbettiği araştırmalarla sabit olan ufak detaylara şöyle bir göz atalım.

1. Kırmızı renkte giyinin.

Journal of Experimental Psychology’de yayınlanan bir araştırmaya göre göre kırmızı renkte giyinmek güç ve otoriteye işaret ediyor.

2. Kirli sakalı biraz ileriye götürün.

İncecik ve aşırı düzenli bir kirli sakaldansa, biraz daha uzamış kirli sakal kullanmaya başlamak çok daha çekici bir görüntü oluşturuyor. Bizden söylemesi.

3. Duruşunuza önem verin.

Belki de en önemsenmeyen detay ama dik ve kendinden emin bir duruşun etkileyiciliğini inkar etmek mümkün değil. Bu da doğal olarak çekiciliğinize etki ediyor. Dik durun, duramıyorsanız duruş çalışın. Bunu da bir kolunuzu belinize yaslayıp diğer kolunuzu kavrayarak yapabilirsiniz.

4. Az gülümseyin.

Etrafa gülücükler saçmak oldukça yüce gönüllü bir davranış da olsa, sürekli gülümsemek ‘basit ve kolay’ olduğunuz çıkarımına yok açabilir. Hiç yapmayın demiyoruz, az gülümseyin. 

5. Spor yapın.

Klişe olması doğru olmadığı anlamına gelmez. Aktif olarak sporla uğraşın. Hem sağlıklı olmak, hem de fit görünmekten daha etkileyici ne olabilir?

6. Terlemekten çekinmeyin.

Bu da nasıl olacak, elbette sürekli aktif olarak. Terlemeyi utanılacak bir şey görmeyin. Terleyen erkek daima çekicidir.

7. Kafayı kaldırın.

Sürekli baş öne eğik gezmektense çenenizi insanlara gösterir gibi bir kafa duruşuna sahip olmak, böylece insanlara doğrudan eğilip bükülmeden bakabilmek duruşunuza ve özgüveninize fayda sağlıyor. Unutmayın!

8. Yaralarınızı gizlemeyin.

Yaraların erkeksi ve çekici geldiğini mutlaka duymuşsunuzdur. Erkeksi görünmek için kendinizi doğrayın demiyoruz elbette ama ufak tefek yaralara sahip olmak ve bunlardan utanmadan hayata devam edebilmek önemli.

9. Diş hekimine görünün.

Ama bunun için dişlerinizin düşmesini beklemeyin. Genel bakım hem erken müdahalelerin önünü açacak, hem de diş taşı temizliğiyle birlikte size daha beyaz dişler bahşedecek. Beyaz gülüşlerin çekiciliğini kimse inkar edemez.

10. Zoru oynayın.

Çünkü kimse kolay erkeği sevmez. Kulağa klişe gibi gelse de çoğunluk için gerçek budur. Alfa gibi hissetmiyor olsanız bile öyle davranmaya çalışın, bir de bakmışsınız, zaten onlardan bir farkınız kalmamış.

11. Hayır demesini bilin.

Hayır demesini bilmeniz gerekiyor. Etkilemek istediğiniz kadınlar da buna dahil.

12. Meşgul olun.

İşlerinizi yapın ya da bir hobi sahibi olun. Boş oturup hiçbir şey yapmadan zaman öldüren erkeklerden olmayın.

13. Risk alın.

Aslında risk almadan yaşayanlar sağlam ayak gibi görünür ama bu artık eskimiş bir konsepttir. Risk alın, adım atın, daima uçlarda oynayın. 

14. Yalnız yaşayın.

İmkanınız varsa yalnız yaşayın, yoksa zorlayın. Kendine vakit ayıran, kendi alanına hükmeden erkek çekicidir.

Kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz