Kadın Vücudunda Olan 10 Garip Şey

0
5436

Eski Yunanistan’da kadınlar bedenleri ve erdemleri farklı oldukları için erkeklerden farklı bir tür olarak kabul edildi. Sivil haklar değiştikçe kadınlar hakkında birçok şey öğrendik ama kadın bedeniyle ilgili hala birçok gizem var.

1. Hamilelikte Sabah Rahatsızlığı(bulantı, kusma vs.) İyiye İşaret

Kolorado Üniversitesi bilim adamları, hamilelik sırasında sabah hastalığının aslında fetusun annenin balık, et ve kümes hayvanlarının tükettiği toksinlerden kaçınmasına yardımcı olan bir başa çıkma mekanizması olduğunu bulmuşlardır. Ayrıca, sabah rahatsızlığı yaşarsanız, bu, güçlü bir bebeğin işareti olabilir çünkü Biyoloji Miktarı İncelemesi’ne göre, sabah rahatsızlığı olan kadınlar, düşük yapma riskini önemli ölçüde azaltıyor..

2. Yüksek Perdeli Sesleri Duymada Çok Başarılar

Çok küçük yaşlardan itibaren, kadınlar gerçekten yüksek perdeli sesleri tanıyabilir. 1 haftalık bir kız, annesinin sesini, farklı bir bebeğin ağlamasından ayrı olarak tanımlayabilir. Bu beceri aynı zamanda insanlar size yalan söylediğinde de faydalı olabilir. Kadınlar, yalan söylemenin neden olduğu ses perdesindeki en ufak bir değişikliği yakalayabilir bu yüzden kadınlara yalan söylemek ok zordur 😀

3. Hep Söylenir Kadınlar ”daha akıllıdır”.

Erkek beyninin daha büyük olmasına rağmen, kadınlar zeka testlerinde yaklaşık % 3 daha iyi sonuçlar göstermektedir.
Aynı anda birden fazla şey yapma yeteneği, beyinciklerinin yapısındaki farktan kaynaklanıyor. Beynin bu bölgesi kadınların daha büyüktür ve kadınların beyninde erkek beyninden % 30 daha fazla sinir bağlantısı vardır.

4. Bağışıklık Sisteminin En Önemli Parçası X Kromozomu

Gent Üniversitesi’nden bilim adamlarına göre, bir kız çocuğunun doğumundan sorumlu olan X kromozomu, bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren ve kanser riskini azaltan, erkek çocuğuna göre daha fazla mikro-RNA içerir.

5. Kadınlar Erkeklere Göre Hastalıklarda Daha Dirençli Olurlar

Bu olayı ailenizde de test etme şansını birçok defa yakalamışsınızdır. Anneniz hasta olduğunda ayakta atlatır beşki de hasta olduğunu bile bilmezsiniz çoğu zaman ama babanız hasta olduğu zaman ailecek seferber olursunuz inlemeleri filan bitmez:D

McGill Üniversitesi Karmaşık Özellikler Araştırma Merkezi’nden Maya Saleh, kadınlarda erkeklerden daha fazla bulunan hormon östrojeninin iltihaplanma sürecini baskılamaktan sorumlu olduğunu buldu. Bu, kadınların bedenlerinin hastalıklarla daha hızlı ve daha kolay başa çıkması anlamına geliyor. Östrojen aynı zamanda vücudun yaşlanmasını da yavaşlatır, bu yüzden daha uzun yaşamaları daha olasıdır.

6. Regl Öncesi Sendromu (PMS)

Kadınlar, erken yaşta ve 40 yaşından sonra PMS semptomlarını en büyük hormonal değişiklik yıllarından beri yaşarlar. Belirtiler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, baş ağrısı, cilt değişiklikleri ve eklem ve kas ağrıları yer alabilir.

7. Biyolojik Olarak Kadınlar Alfa Dişileri Bulup Ona Göre Hareket Ederler

Erkeklerin farkına varması imkansız olsa da ortamda barışı korumak için kadınlar alfa-kadını bulur ve hareketleri gülümsemeleri ona göre şekil alır.

8. Göğüsler Herkeste Aynı Olmuyor

Dünyada son derece küçük bir kadın sayısı aynı büyüklükte göğüslere sahiptir, çünkü her zaman biri diğerinden ya küçük ya da büyük olur. İnsan vücudunun hiçbir parçası mükemmel bir şekilde simetrik değildir.

9. Kadınların Uyarılmaları Aynıdır

Bir kadın birinden hoşlandığında da beyninde ki o kısım alarm verirken hamilelik döneminde aşerdiği zaman bir yiyeceği yine aynı kısım aynı alarmı verir. Yani bir kadın sizi severken bir köfte gibi bir kızarmış patates gibi sevebilir 😀

10. Doğum kontrolü fiziksel çekiciliği etkiler

Bilimsel olarak, çocuk ilişkilerinde bir amaç olmasa bile erkeklerin genellikle verimli kadınlara yönlendirildiği kanıtlanmıştır. Onu kokudan ve diğer biyolojik eğilimlerden alırlar. Doğum kontrolü, “erkeksi” hormonlar eklediğinden ve hamile kalma yeteneğini ortadan kaldırdığından kadın çekiciliğini düşürür.

kaynak: 1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz