İzlemeyenler İçin Karantinada Kafa Yakacak 5 Film

0
1046

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle eve kapanan, film izlemeye karar verip daha önce izlemeyenler için 5 kült film önerisi

1. Yıldızlararası (Interstellar)

Geçmişte bir bilim adamı olan Cooper, artık bir kasabada kızı ve babasıyla birlikte mütevazi bir hayat sürmektedir. Artan kuraklık dünyanın sonunun gelmesine sebep oluyordur ve Cooper’a dünyadaki yaşamı kurtarmak için uzayda bir göreve katılması teklif edilmiştir. Christopher Nolan’ın yönettiği Yıldızlararası, film önerisi listemizde mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biri.

2. Şeytanın Avukatı

Şeytanın Avukatı, Al Pacino’nun usta oyunculuğunu sergilediği enfes yapımlardan biri. Her davasında jüriyi etkileyerek müvekkilini bir şekilde temize çıkaran Kevin, popüler ve başarılı bir avukattır. Haksız olduğu halde kazandığı bir dava sonrasında, New York’un en büyük hukuk bürosunun sahibi John Milton, Kevin’e reddedemeyeceği bir teklifte bulunur. Ancak Kevin’in, şeytanın bizzat kendisiyle dans ettiğinden henüz haberi yoktur. 

3. Zindan Adası (Shutter Island)

Polis olan Teddy Daniels ve Chuck Aule, bir akıl hastasının kaybolmasıyla alakalı soruşturma yapmak için Shutter Adasındaki akıl hastanesine giderler. Bu hastanede yaşanan esrarengiz olaylar ve akıl hastaları tarafından başlatılan isyan, iki polisin hayatını alt üst eder ve kaçınılmaz bir girdabın içine almaya başlar.

4. Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris)

Evlenmek üzere olan Gil ve Inez, küçük bir tatil için Fransa’ya giderler. Gil, bir gece dolaşırken kendini ansızın 1920’lerin Paris’inde bulur ve her gece bu zaman yolculuğunu yaparak Paris’e ve o döneme büyük hayranlık duymaya başlar. Gil’in her gece gerçekleşen bu yolculuğu hem ilişkisini, hem de edebiyatçı kimliğini değiştirecektir.

5. Salgın (Contagion)

İnsanlara hava ve solunum yoluyla bulaşan ve bulaştıktan sonra birkaç gün içerisinde öldürenvirüs yüzünden bütün dünya tehlike altındadır. Bilim insanlarından oluşan bir ekip, bir yandan bu salgının hızla yayılmasını engellemeye çalışırken bir yandan da tedavisini bulmaya çalışır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz