İstanbuldaki Gizli Cennet:Atatürk Arboretumu

0
625

Çarpık kentleşme, beton yığınları, yükselen plazalar içerisinde yeşile hasret kalmış İstanbullular’ın nefes alacağı tek yer belki de burası: Atatürk Arboretumu!

1.

Oldukça geniş bir araziye kurulmuş olan bu yer, doğa ve bitki severlerin müdavimi oldu. Doğa severler için ayrıca çok iyi bir kaynak durumunda. Daha önce görmediğiniz, adını bile duymadığınız bitki türlerine burada rastlamak mümkün! Kalabalıktan sıyrılıp keyifli bir doğa gezisi yapmak ve yeni şeyler keşfetmek size çok iyi gelecek 🙂

2.

Özellikle fotoğrafçıların uğrak yeri olan Atatürk Arboretumu, özel günlerini kaydetmek isteyenler tarafından da sıkça tercih ediliyor. Şunu belirtmekte fayda var; özel günleriniz için fotoğraf çektirmek isterseniz (düğün, nişan vb.) arboretum tarafından ekstra ücret istenmekte, bilginiz olsun.

3.

Gürültüden uzak, uzun yürüyüşler yapıp ruhunuzu dinlendireceğiniz arboretumda bol bol enerji depolayacaksınız. Bu kadar güzelliğin elbette küçük bir karşılığı var.Hafta içi öğrenci: 2 TL, sivil vatandaş: 5 TL/ hafta sonu öğrenci: 5 TL, sivil vatandaş ise: 10 TL. Pazartesi günleri ise kapalı.

4.

Arboratumun içine motosiklet, bisiklet ve evcil havyalarla girmek yasak olduğu gibi su dışında herhangi bir yiyecek sokmak da yasak. Arboratuma gelmeden karnınızı doyurmakta fayda var.

Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Atatürk Arboretumun da güzel bir gün geçirmek için yapmanız gereken tek şey; Hacıosman Metro durağında arboretum otobüsüne binmek ya da özel aracınızla gitmek. Şimdiden keyifli gezmeler!

5.

Kaynak:instagramgökhankarakurt

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz