İnsanlık Tarihinin Canavarları: Kan Donduran Seri Katiller

0
1271

Kurbanla empati kurmazlar, hiç bir duygu belirtisi göstermezler, acıma duyguları yoktur..Bunlar seri katilleri tanımlayan en temel özellikler. Birçoğunun belki de en dikkat çekici özellikleri ise sosyal hayatta ‘normal’ bir insan gibi davranmaları ve içlerindeki canavarı ustalıkla saklayabilmeleri. İşte okurken bile insanın içini ezen en ünlü seri katiller..

1. Jeffrey Dahmer

2. Henry Lee Lucas

Haziran 1983’te Lucas, ölümcül bir silah bulundurduğu için tutuklandı. Hücresinde yüzlerce cinayeti itiraf etmeye başladı. Gerçekte kaç cinayet işlediği belli değil, ancak bazıları bunun sadece üç olduğuna inanıyor.

3.

Andrei Chikatilo Ukrayna doğumlu yamyam seri katil Andrei Chikatilo 53 kişinin cinayetinden suçlu bulundu. 14 Şubat 1994’te Rusya’da kafasına kurşun sıkılarak infaz edildi.

4. Gary Ridgway 

Başlangıçta 48 ayrı cinayetten mahkûmiyetine karar verilmiş, sonrasında kendisi bu sayının neredeyse iki katı civarında cinayet işlediğini itiraf etmiştir. İtiraftan sonra, savcı-sanık pazarlığı kapsamında verilen kararla fazladan bir sabıka eklenerek, toplam sabıkası 49’a indirilmiş, bu da onu kayıtlara gelmiş geçmiş en fazla cinayeti işleyen Amerikalı seri katil yapmıştır. Kurbanlarının çoğunu hayat kadınları ve evden kaçan genç kızlar arasından seçen Ridgway’in, çıkarıldığı mahkemede kurbanlarının ailelerinden birinin kendisini affetmesinden sonra ağladığı ilginç bir videosu vardır.

Türkçe altyazılı izlemek için: https://hadibeh.com/48-kadini-olduren-seri-katil-nasil-agladi/

5. John Wayne Gacy

1972 – 1978 yıllarında en az 33 çocuk ve erkeğe cinsel saldırıda bulunan, işkence yapan ve öldüren Gacy, 1994’te idam edildi.

6. Ted Bundy

Listenin tartışmasız en ünlü katili Ted Bundydir.1974 – 1978 yılları arasında, ABD’nin çeşitli yerlerinde çok sayıda genç kadını öldürmüştür. Kurbanlarının kesin sayısı bilinmeyen Bundy, on yılı aşkın inkâr süreci sonunda, otuzdan fazla cinayet işlediğini itiraf etmiştir. Bundy, sıklıkla Amerikan seri katillerinin öncül örneği olarak kabul edilir. Gerçekten de seri katil terimi ilk defa onu tanımlamak için ortaya atılmıştır.

Bundy’nin bir sosyopat olduğu düşünülmektedir. İşlediği vahşi cinayetlere rağmen eğitimli, yakışıklı ve kibar bir genç adam olarak tanımlanır. Kurbanlarını genelde sopayla döverek, bazen de boğarak öldürmüştür. Kurbanlarının çoğuna tecavüz ettiğine ve ayrıca, öldürdükten sonra da tecavüz edip, bedenlerini kestiğine inanılmaktadır. Mahkeme sürecinde yüzlerce kadının ilgisini çeken ve bir katil olabileceğine inanılamayan bu psikoloji ve hukuk mezunu, eğitimli katil,yüzlerce kadın hayran edinmiştir. 24 Ocak 1989’da elektirikli sandalyede infaz edilmiştir.

7. Aileen Wuornos

ABD’nin en ünlü kadın seri katillerinden biri olan Wuornos, aynı zamanda eşcinsel bir hayat kadınıydı. İlişkiye girdiği bazı insanları öldürdüğü ve ormana saklamaya çalıştığı ortaya çıkmıştır. 7 kişiyi öldürdüğü bilinse de 2 kişinin cesedi bulunamamıştır ve bu yüzden 5 kişiyi öldürmekten yargılanmıştır. Önceleri öldürdüğü insanların kendisine saldırdığını öne süren Wuornos, idamdan hemen önce ise “Yaptığım her şeyin altında korkunç bir öfke yatıyor. İdam edilmem gerek çünkü eğer hapisten çıkacak olursam yine cinayet işlerim.” diyerek suçunu itiraf etti.

8. Pedro Lopez Monsalve

“Andes Canavarı” lakabıyla tanınan seri katil, Güney Amerika (Kolombiya,Peru,Ekvator) çevresinde 300 çocuğa tecavüz edip öldürmüştür. Lopez, bu üç ülkede öldürdüğü ve tecavüz ettiği genç kızların her biri için en fazla birer ay yatmıştır.1980 yılında öldürdüğü 53 çocuğun mezarı polis tarafından bulunmuştur. 

1999 yılı Ocak ayında yapılan bir röportajda, kendini “yüzyılın adamı” olarak tarif etmiştir ve “iyi davranış” sergilediği için serbest bırakılması gerektiğini söylemiştir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz