İnsan Nüfusunu 500 Milyonun Altında Tut; Georgia Anıtı!

0
2853

Georgia Anıtı; Bu anıtın öyküsü günümüzden 41 yıl önce 1979 yılında başlıyor. Kendisini Robert Christian ismiyle tanıtan orta yaşlı, uzun boylu gizemli bir iş adamı Elberton Granite Finishing isimli şirkete bir granit anıt yaptırmak istiyorum diye başvurur. Ancak Georgia Anıtı sıradan bir anıt değildir.

Robert Christian bu anıtın hem saat, hem takvim, hem de rehber olacak şekilde tasarlanmasını ister. Şirketin başkanı Joe Fendley daha sonraki yıllarda bu konuşmayı şöyle anlatır; “Sıra dışı birçok isteği vardı, açıkçası ilgilenmedim. Anıtın detaylarını öğrenince bu zor bir işti. Onu başımdan savmak için bunun çok detaylı bir anıt olduğunu ve zor bir iş olduğunu söyledim. Normal fiyatın üç katını istedim, bu durumda bunu kabul etmeyebilirdi, ben de bunu istiyordum. Ama o, hiç itiraz etmeden ücreti ödemeyi kabul etti. Artık diyecek bir şeyim kalmamıştı.”

İzinler için yüklü bağışlar yapılır;

Daha sonra anıtın şemalarını getiren Christian işlemleri başlatır. Sırada anıtın nereye koyulacağını belirlemek vardır. Bunun için Georgia eyaletinin Elbert şehrinde karar kılar. Gerekli izinleri yetkililerden yaptığı önemli bağışlar sayesinde kolaylıkla alır ve artık geriye anıtın inşası kalır.

Her biri 20 ton ağırlığında ve 5 metre yüksekliğinde olan ve 5 dev granitin üstünde bir de tepe taşı ismi verilen 12 tonluk bir taşın daha olduğu dev anıt yapımına başlandığı günden yaklaşık 8 ay sonra 22 Mart 1980 tarihinde belirlendiği yere Georgia Anıtı dikilir.

Anıtı yaptıran Robert Christian’ın istediği gibi taşların konuluş şekilleri istediği gibi astronomik takvim ve saat işlevine sahip ayrıca pusula görevi görmektedir. Anıtın asıl dikkatleri üzerine toplayan kısmı ise granit taşların üzerine 12 farklı dilde yazılmış 10 madde.

Bu Diller;

Çince, İngilizce, Rusça, İbranice, İspanyolca, Hintçe, Arapça ve Swahili dilleridir. Ayrıca Georgia Anıtı’nın üzerindeki 10 madde bu dillere ek olarak dünyada artık konuşulmayan 4 dilde daha yazılmıştır, bunlar ise; Mısır hiyeroglifi, Klasik Yunanca, Babil ve Sanskrit dilleridir.

Yeni Dünya Düzeni için bir rehber niteliğinde inşa edilen anıt hakkında Deccal’den, İlluminati’ye kadar birçok komplo teorisi üretilmiştir. Robert anıtın açılışında medyayı da olaya dahil etmiştir. Daha sonrasında şirket ile görüşen Robert tüm belgelerin yakılmasını istemiştir.

Akabinde kayıplara karışan Robert, granit şirketinin başkanı Joe Fendley’e isminin dahi gerçek olmadığını ve takma bir isim olduğunu da özellikle söylemiştir. Ayrıca anıtta; anıtın 6 metre altında toprağa bir zaman kapsülünün gömülü olduğu ve bir gün açılacağı yazmaktadır.

10 Madde;

İnsan nüfusunu daima doğa ile uyumlu olarak 500.000.000’un altında tut.

Farklılıkların ve uygunluğun, gelişiminin çoğaltılmasını bilgece idare et.

İnsanlığı yaşayan yeni bir dil ile birleştir.

Tutku, inanç, gelenek ve her şeyi yönet.

İnsanları ve ulusları, adil yasalar ve hakkaniyetli mahkemeler ile koru.

Bütün anlaşmazlıkları ülkeler üstü bir mahkemeye bağla.

Küçük yasalar ve kullanışsız protokollerden kaçın.

Kişisel hakları, sosyal görevler ile dengele.

Gerçeği, güzelliği, aşkı, sonsuzlukla ahenk kurma arayışını taktir et.

Dünyada bir kanser olma, doğaya yer bırak, doğaya yer bırak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz