İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

0
1102

İlk randevu uzun zamandan beri bekleniyor ve ilk kez görüşecekseniz sizi heyecandan uçurabilecek, midenizde kelebekler uçurtacak, durumun ne olduğunu anlamak için güzel bir vakit olan buluşmadır. Ancak heyecandan eliniz ayağınız karışabilir ve o güne özel tatlı bir sakara dönüşebilirsiniz. Tüm bunların üstesinden gelmek ve kusursuz, keyifli bir geçirmek için bu 10 kurala dikkat edin.

1. Geç kalmayın. Yoksa güne 1-0 yenik başlarsınız.

2. İlk buluşmada mekan çok önemlidir. Kapalı ve sessiz, sakin bir mekan tercih edin. Böylece daha iyi odaklanmanızı ve daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

3. Buluşmaya mutlaka tek gidin. Aksi halde olumsuz bir etki yaratmakla birlikte bu durum sizin olgun biri olmadığınızın göstergesi olacaktır.

4. İkinci randevu için biraz ara verin. Ertesi gün tekrar buluşmayı kesinlikle kabul etmeyin.

5. Göz teması çok önemlidir. Konuşurken sağa sola değil gözlerinin içine bakın. Böylece daha samimi bir iletişim kurarken niyetini de anlama fırsatı yakalarsınız.

6. Telefonunuzun sesini kısın ya da tamamen kapatın. Sohbet esnasında mesajlaşmak veya uzun uzun telefonda konuşmak saygısızlıktır.

7. Konuşacak bir şey bulamadığınızda sessizliği bozmak için ona kendisi hakkında sorular sorun. Erkekler ise kadınlara göre kendileri hakkında konuşmayı daha çok severler.

8. Aynı siparişi vermeyin. Ancak yemesi zor ve dökülüp saçılacak yiyecekler tercih etmeyiniz.

9. Eski sevgilinizden bahsetmeyin. Aksi halde eski sevgilinizi unutmuş olsanız da bu durum eski sevgilinizi hala unutamadığınızın bir göstergesi olacaktır.

10. Bakımlı olmaya özen gösterin. Makyajı çok abartmayın. Sizi ilk nasıl görüp beğendiyse öyle gidin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz